За 25 років незалежності влада Рівненщини так і не подякувала повстанцям за їхню боротьбу за Україну
24.08, 13:33

Соратник легендарного генерал-хорунжого Тараса Бульби-Боровця, незламний вояк УПА Йосип Крот на псевдо "Яблуня" у свій 91 рік  продовжує боротися - тепер за правду і справедливість. Хоче, щоб держава не забувала про тих, хто не лише сьогодні, а й десятки років назад боровся за незалежність України. Та попри це, він щасливий з того, що живе в країні, де молоде покоління небайдуже до своєї історії.

У селі Труди на хуторі Вітраківка, поблизу селища Степань Сарненського району, активісти та небайдужі громадяни встановили пам’ятний знак у вигляді каменя з меморіальною дошкою. Таким чином вони вшанували місце, де під проводом генерал-хорунжого Тараса Бульби-Боровця в серпні 1940 року був сформований перший підрозділ «Поліської Січі», з якого зародилась армія УПА.

 

 

Виготивити та доправити до місця призначення міні-меморіал зуміли завдяки меценатам, розповів племінник Йосипа Крота, заступник голови Спілки офіцерів Рівненської області Віктор Грицюта.  Камінь освятили вчора, у День національного прапора. А ще додав, що за 25 років незалежності влада так і не захотіла повернутись обличчям до повстанців, які теж боролися за незалежність.

Йосип Крот був зв’язковим у лавах УПА, але, як і всі повстанці, брав участь у бойових діях. У 45 році був поранений в бою неподалік села Полиці, а в 47-му - арештований на сім років і засланий у Воркуту.

- Таких, як він, на Сарнещині залишилося троє! Ми зараз робимо все можливе, щоб влада все ж згадала про цих людей і подякувала їм за звитягу. Вони мають десятки нагород, але жодної державної, що неправильно. Без цих людей ми не мали б сили й духу протистояти агресії сьогодні, вони є прикладом для наслідування, але цього не помічають наші чиновники. Прикро, тому ми будемо боротися надалі за цих людей і за історію, яку вони творили, - зазначив Віктор Грицюта.

 

  

Текст, фото, відео - Іннеса Шишкіна

Кількість переглядів: 1197