Як радикали "примазалися" до нового головного поліцейського Рівненщини
06.04, 11:24

 Розпочався тиждень з відставок та призначень, на які ні наближені до політики люди, ні звичайні мешканці не могли не звернути уваги. І її, уваги, було б менше, якби не бурштинова тема, яка насправді така ж давня, як і українська незалежність, і лише після Революції Гідності стала топовою на теренах нашого краю, а віднедавна - й в Україні.

Причина – банальна: в процесі боротьби за перерозподіл нелегального бурштинового ринку, окрім зброї, людського ресурсу, владних та силових структур, «борці» за свою долю пустили в хід медіа-ресурс, за допомогою якою вибивають конкурентів, перш за все із владних крісел.

Безсумнівними лідерами в цьому плані, вважаю, стали «радикали», які відсутність політичного такту та професіоналізму колишнього голови Рівненської облради Володимира Ковальчука після його відставки підмінили, в інформаційному плані, ореолом мученика, усунутого не тому, що не звідти руки виросли, а нібито тому, що боровся з так званою «бурштиновою мафією». І хоча це не відповідає дійсності (або автор цих рядків не розділяє позицію «Радикальної партії» в тому сенсі, що побороти мафію означає її очолити, чого так прагнуть «радикальні» нардепи та їхні помічники), цинізм та відсутність банальної гордості взяли своє, і громадянам масово намагаються повісити локшину на вуха.

Під «радикальний» розстріл потрапив голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков та екс-т.в.о.начальника поліції Рівненщини Сергій Максимов. Саме вони, за версією «радикалів», єдині люди на Рівненщині, які причетні до функціонування «бурштинової мафії». І проти них розпочалася інформайційна війна, в першу чергу, засобом депутатського тиску нардепів Андрія Лозового і його соратникаІгоря Мосійчука. Замисл цієї атаки надзвичайно примітивний: дотиснути конкурентів, щоб їх звільнили, і на їхні місця пролобіювати своїх людей. І це не було б реально, якби не намагання владної верхівки зберегти в стінах парламенту коаліцію. У рамках торгу цілком реальною виглядає ситуація, що одну з двох вищезгаданих посад могли б, а може й дві, віддати «радикалам». І, можливо, так і було б, якби та ж владна верхівка була готова ділитися. Якщо питанням щодо голови Рівненської ОДА, з точки зору «радикалів», ще не закрите, то головного поліцейського області Міністр внутрішніх справ Ляшкові не віддав. Арсен Аваков призначив абсолютно «свого» Сергія Князєва керівником Нацполіції на Рівненщині. Людину, яка негласно знаходиться в орбіті Міністра та його політичних союзників по «Народному фронту». За неофіційною версією, рокіровка «свого» Максимова на «свого» Князєва, який поки ще не встиг, принаймні публічно, підмочити свою репутацію, забирає в представників партії Ляшка можливість чинити інформаційний тиск на міністерство Арсена Авакова. «Радикалам» же нічого не залишається, як приписувати цю заслугу собі, називаючи зміну поліцейського своєю «великою» перемогою і намагатися примазуватися до цієї теми всіма можливими способами. Як, наприклад, це було напередодні - поява радикальних депутатів облради на представленні нового поліцейського здивувала всіх, у тому числі й самого Князєва. Ніхто, зрештою, й не зрозумів мети їх відвідин. Зрозуміла вона лише самим «радикалам», які, починаючи з допису Ляшка у фейсбук і подібними вчинками, намагаються породити міф про їхню пряму причетність до відставки Максимова, а відтак - і перемоги над ними ж придуманою «бурштиновою мафією».

Михайло Чубай
 

Кількість переглядів: 2491