Влада за підтримки ВО "Батьківщина" легалізує крадіжку лісу й землі біля Рівного
05.09, 10:31

Депутати Рівненської обласної ради вляпалися у черговий скандал. Все через два гектари лісу за кілька кілометрів від Рівного, які під благородним приводом, в разі позитивного голосування на сесії, найближчим часом перейдуть в приватні руки. Але про все по порядку.

На сайті обласної ради з’явився проект рішення Про відчуження майна, що є спільною власністю територіальних громад області та перебуває на балансі комунального закладу «Рівненський геріатричний пансіонат» Рівненської обласної ради. В результаті на засіданні економічної комісії питання обговорювали на підвищених тонах. Зокрема, депутат Михайло Кириллов, у чий округ входить село  Боянівка, де знаходиться Рівненський геріатричний пансіонат, заявив, що за допомогою вищезгаданого рішення запуститься схема крадіжки землі з лісом.

 -          Звертаюся до депутатів обласної ради! Шостого вересня вашими руками клептомани з ОДА хочуть розпочати процедуру по крадіжці двох гектарів землі з лісом за кілька кілометрів від Рівного. Для старту схеми потрібне ухвалення проекту рішення Про відчуження майна, що є спільною власністю територіальних громад області та перебуває на балансі комунального закладу «Рівненський геріатричний пансіонат» Рівненської обласної ради.Чиновники загорілися бажанням "продати" незавершене будівництво очисних споруд, яке є тільки на папері. Оцінять очисні, думаю, максимум в 100 тис. грн. В третьому пункті проекту рішення ведеться мова про те, що переможець аукціону має добудувати "очисні", які будуть здійснювати безкоштовне очищення каналізаційних відходів комунального закладу «Рівненський геріатричний пансіонат». А також укласти із закладом інвестиційний договір. Я так розумію, що нам намагаються продати історію, начебто має з’явитися Робін Гуд, який викупить мертвий об’єкт, відновить його за власний кошт і очищатиме каналізаційні відходи для комунального закладу. Більше того, ще й виконуватиме інвестиційні зобов’язання! І ніякі гектари землі з лісом, неподалік обласного центру, нікого не цікавлять…Земля, яку намагаються привласнити ділки, належить Заборольській громаді, яка передала її в постійне користування комунальному закладу. Якщо геріатричному вона не потрібна, її треба повернути громаді! Так вважаю я, так вважають й інші депутати, які зрозуміли, для чого організовується ця афера. Тому жоден з депутатів - членів економічної комісії питання про відчуження майна не підтримав, - написав депутат на власній сторінці у фейсбук.

Простими словами, на думку депутата, очисні споруди потрібні приватній фірмі, аби згодом претендувати на ділянку, на якій знаходиться об’єкт. Адже, відповідно до українського законодавства, власники будівель мають першочергове право на приватизацію землі під ними.

 Попри це, голова обласної ради, представник ВО "Батьківщина" Микола Драганчук вирішив не зважати на рекомендацію економічної комісії й вніс питання в порядок денний президії обласної ради. В результаті депутати від Батьківщини та БПП за підтримки укропівця та радикала проголосували за схему «дерибану» близько ДВОХ гектарів землі з лісом. З 20 учасників 11 проголосували позитивно, серед них і голова економічної комісії Віталій Бойко, який раніше не підтримував це питання.

Офіційно, ініціатором продажу недобудованих очисних є департамент соцзахисту ОДА, де донедавна керував нинішній заступник голови ОДА Віталій Ундір. Саме той Втіалій Ундір, який після усунення з посади Юрія Приварського, отримав негласне завдання очолити всі прибуткові схеми на Рівненщині.

Деталі читайте в матеріалі: "Хворі" Муляренко й Приварський воюють за доступ до бюджетних мільйонів

Однак після того, як інформація про «дерибан» землі потрапила в ЗМІ, чиновники, щоб переконати депутатів, чи, можливо, щоб зменшити рівень осуду, на засіданні президії обласної ради дещо змінили риторику й повідомили, що майбутній інвестор не просто відновить очисні споруди й  безкоштовно очищуватиме стоки пансіонату, а ще й зведе приватну клініку, де надаватиме безкоштовну допомогу учасникам АТО.

-          Хтось придумав схему, хтось продався за кілька сотень доларів – от така в нас влада. Жодна адекватна людина не повірить в те, що приватний інвестор буде безкоштовно робити щось для держави. Якщо за це рішення депутати проголосують, через кілька років там стоятимуть не очисні споруди, а готельно-ресторанний комплекс, де нинішні депутати й чиновники, пропиватимуть награбоване за роки проведені при владі, - обурюється Михайло Кириллов.

Голова облради все ж вірить, що інвестор збудує "очисні" й безкоштовно обслуговуватиме пансіонат. Однак, що ж це за такий добрий інвестор і де він має з’явитися, так і не повідомив. Обмежився лише чиновницькою риторикою про «світле майбутнє» в разі прийняття цього рішення.

 Микола Драганчук, голова обласної ради:

- Відповідно до закону, облдержадміністрація має право вносити проекти рішень на розгляд сесії. І цей  проект рішення внесений ОДА в зазначеному порядку із зазначенням, що вказане питання потребує погодження з комунальним закладом. Обласною радою було направлено лист у КЗ «Рівненський геріатричний пансіонат» та отримано відповідь, що питання побудови та введення в експлуатацію очисних споруд нагальне, оскільки зараз стоки не проходять належної санітарної очистки. 

Вказаний проект рішення був розглянутий на засіданнях постійних комісій облради. Ті комісії, на яких розглядалося це питання (окрім постійної комісії облради з економічних питань та комунальної власності), рекомендували винести його на розгляд сесії. 

Безперечно, проблема потребує вирішення. На жаль, багато років вона стоїть на місці. Особисто я вважаю, що в умовах обмеженого бюджету, побудувати КЗ «Рівненський геріатричний пансіонат» очисні споруди за допомогою інвестора та відкритого аукціону – реальний вихід із ситуації.

 

 

Кількість переглядів: 3148