У Рівненській міській дитлікарні помер хлопчик
15.11, 15:45

Попередня причина смерті - алергічна реакція на введений лікувальний препарат. Медики запевняють, що вони робили все можливе, аби врятувати дитину.

Попередня причина смерті - алергічна реакція на введений лікувальний препарат. Медики запевняють, що вони робили все можливе, аби врятувати дитину.

Відомо, що перед уведенням препарату, алергопроб дитині не робили. В лікарні пояснили це тим, що такі ліки хлопчик приймав і раніше. Офіційно підтвердити, що саме спричинило смерть дитини могли б експерти, але батьки категорично відмовилися від розтину.


До дитячої міської лікарні мама привела Андрія через високу температуру. Лікарі поставили діагноз "пневмонія" і вирішили лікувати дитину стаціонарно. Мама поїхала за речами для сина, а коли повернулась їй сказали, що хлопчик помер. На укол дитину медики забрали з лікарняної ігрової кімнати. Більше хлопчик сюди не повернувся.

Головний лікар Рівненської міської дитячої лікарні Юрій Денисюк пояснив, що це блискавична форма анафілактичного шоку. Медики робили все, що могли - і масаж серця, і до апарату підключили. Але, на жаль, це не дало позитивного результату. Каже, що за 40 років роботи в медицині, пам’ятає декілька випадків анафілактичного шоку у маленьких пацієнтів, проте до цього завжди вдавалось врятувати дитячі життя. Медики вважають, що їх вини у трагедії, яка сталася - немає. При цьому підтверджують, що алергопроб, перед введенням хлопчику препарату, не робили. Юрій Денисюк зазначає, у дитини в анамнезі було вказано, що цей препарат вона вже отримувала.

Чи саме злощасний препарат став причиною смерті дитини, могли б сказати експерти. Проте, батьки хлопчика під розписку категорично відмовилися від розтину. Хто у трагедії винен, чи вірно діяли медики і чому препарат, який нібито дитина раніше вже приймала викликав таку реакцію? Об’єктивні відповіді на ці запитання мають дати фахові відомчі комісії і правоохоронні органи, аби такі трагедії більше не повторилися.

Джерело: rtb.rv.ua

Кількість переглядів: 3924