Спецоперація «Свій начальник в аеропорт», або Як роздерибанити 135 мільйонів гривень
24.02, 13:06

На що дійсно спроможна наша влада, так це піаритися не на результатах своєї праці, а на здобутках інших людей. А ще - роздерибанити те, що донині не в приватних руках і має свою вартість. Історія Рівненського аеропорту в цьому випадку показова. 

Два роки назад підприємство з мільйонними боргами очолив Ігор Насинюк. За перший рік своєї роботи йому вдалося погасити борги по зарплаті, виплатити комунальні борги, відновити електропостачання та опалення адміністративного корпусу. А ще, і це найголовніше, з Рівненського аеропорту полетіли літаки до Туреччини та Єгипту. Тоді це дійсно було свято для всієї області, на якому керівництво в особі тоді ще голови облради Олександра Корнійчука, голови ОДА Олексія Муляренка та інших начальничків пропіарилося, як то мовиться, від і до… Пусте, що ці люди прийшли на все готове й лише поторгували обличчями перед телекамерами, це, як мінімум, виглядало смішно, бо всі добре знали – те, що аеропорт запрацював, - заслуга керівника та колективу. І так було до тих пір, доки не стало відомо, що зовсім скоро на рівненське летовище почнуть виділяти мільйони гривень в рамках держпідтримки КМУ для Рівненського аеропорту. Загалом  ОКП «МА Рівне» отримає до 2023 року 135 млн грн на модернізацію власної інфраструктури. Державну цільову програму розвитку аеропортів на період до 2023 року, до якої увійшли 17 аеропортів України, загалом профінансують в розмірі 8,7 млрд гривень (див.інфографіку). І тут розпочалося найцікавіше. Чиновники дістали з підполи піврічної давності висновки держаудит служби, в якій були виявлені певні порушення. І заявили про те, що директора пора звільняти.

Як ідеться у зверненні профспілкової організації аеропорту, опублікованому депутатом облради Юрієм Шарманським, звільнення Насинюка домагається Управління західного офісу держаудитслужби в Рівненській області.

«Рівне вечірнє» пише, що днями з установи прийшов ще один лист з вимогою розірвати контракт з директором летовища. Мовляв, він не відреагував на приписи. Коментуючи його, Микола Драганчук каже: «Ми повинні якось реагувати. Аеропорт все-таки почали відновлювати, а керівництво допускає фінансові порушення». Тим часом, заступник директора аеропорту Михайло Чубай зауважує, що вимоги держаудитслужби аеропорт виконує:

- А щодо самих недоліків, то частину ми вже усунули, частина — у процесі усунення, а деякі проблеми суто з об’єктивних причин вирішити неможливо. Останні стосуються орендарів, які боргували ще за 2011 рік, коли Ігоря Насинюка і близько не було в аеропорті, і фірми яких уже не існують. Двоє інших боржників вже кошти нам виплатили, а від третього чекаємо відповідь. Якщо не заплатить, звернемося до прокуратуриОкрім того, частина претензії аудиторів взагалі дивна. Зокрема, стосується оплати працівникам. У день рейсів на Єгипет усі працівники виходили на кілька годин на роботу: готували летовище, опікувалися багажем, квитками і т.д. А аудитори написали, що працювати всі мали тільки дві години — рівно стільки, скільки на території аеропорту стояв літак. Це ж нонсенс. 

Підлеглі Ігоря Насинюка називають його «по-справжньому народним директором». Вважають небезпечною для підприємства вимогу його звільнення й пишуть, що «це несе пряму загрозу колективу аеропорту» і має «прямий намір знову розвалити аеропорт і розтягнути його на частини». Тому вони два дні поспіль чекали в облраді на розмову з її головою Миколою Драганчуком, щоб передати звернення. Це вдалося лише ввечері 23 лютого, після того як з облради пішли працівники СБУ.

З рішуче налаштованими людьми зустрілися Драганчук, його заступники Олександр Корнійчук та Олексій Бучинський і заступник голови ОДА Ігор Тимошенко. Після гострих дискусій працівники аеропорту відчули себе обдуреними, оскільки Драганчук заявив, що наступного дня скличе прес-конференцію з приводу аеропорту, а отже, питання вже вирішили - без врахування позиції його колективу. Тож сьогодні із самого ранку люди взяли в облогу приймальню голови облради. Кажуть: нікуди не підуть, поки не дізнаються всієї правди.

Нагадаємо, за два роки під очільництвом Ігоря Насинюка Рівненський аеропорт суттєво ожив, там не відключають більше електроенергію та опалення, функціонує безкоштовна автостоянка під охороною. Було запущено кілька чартерних програм, а пасажиропотік збільшився у рекордні 18 разів. Це дало його керівництву можливість боротися за інвестиції та втілювати нові проекти. Зокрема, зовсім недавно Ігор Насинюк зустрічався зі львівським представником «LOT», найбільшої авіакомпанії Польщі, результатом якої має стати відкриття регулярних рейсів до одного з її аеропортів.

 

Кількість переглядів: 4891