Офіційно: скільки із зарплат рівнян забрали на армію
22.11, 10:04

З доходів жителів Рівного до держбюджету в січні-жовтні 2017 року перераховано більше 75 мільйонів гривень військового збору. Таким чином, на підтримку національної армії з доходів рівнян сплачено на 16,3 мільйонів гривень більше ніж за аналогічний період минулого року.

Податківці відзначають, що ті роботодавці, які дотримуються законодавства щодо оплати праці та офіційно виплачують найманим працівникам зарплату, можуть впевнено стверджувати, що фінансово підтримують національне військо. Адже законодавство передбачає, що з доходів фізичних осіб обов’язково справляється військовий збір. А от «тіньові» виплати негативно позначаються не тільки на надходженнях до бюджету, а й на соціальній захищеності працівників.

Нагадаємо, що військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення АТО. Ставка збору становить 1,5% від доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Кількість переглядів: 316