Рівнянки з ВІЛ-статусом можуть отримати підтримку в БО «Позитивні Жінки».
07.09, 15:10

Рівненське представництво організації хоч і створене нещодавно, але її засновники мають колосальний досвід в роботі з людьми, що живуть з ВІЛ, оскільки вже кілька років працюють в найбільшій пацієнтвській організації області БО Мережа 100 відсотків життя Рівне. Про мету створення організації, плани, види допомоги та підтримки, яку можна отримати звернувшись до «позитивних жінок» ми запитали в керівниці організації Олени Кукаріної. 

- Організація створена задля захисту прав жінок, що живуть з ВІЛ, ми збираємо факти дискримінації і насильства, пропонуємо підтримку, а в окремих випадках захист та допомогу, - розповідає Олена Кукаріна, - попри прогрес, все ж у нас присутня дискримінація людей зі статусом, особливо це стосується жінок, дітей та підлітків.  Це відбувається на роботі, в освітніх установах і, навіть медичних закладах. Рідко, але бувають і критичні ситуації, коли це відбувається в родині чи сім `ї. Жінки, які це відчувають, особливо потребують підтримки та допомоги. Часто вони не знають своїх прав і не розуміють як жити далі, відтак наше завдання надати якісну психологічну та правову допомогу, - заначає керівниця БО «Позитивні Жінки». 

Діяльність організації досить широка, вона спрямована на збільшення доступу жінок, підлітків та дітей до якісних послуг з профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, що мають соціальне значення: догляд та лікування ВІЛ-інфекції; туберкульозу, гепатитів та інших  захворювань.

- Ми активно залучаємо жінок та підлітків до заходів з подолання епідемії ВІЛ в Україні. Ми мотивуємо до соціально активного способу життя всіх, кого торкнулась епідемія ВІЛ. І тут важливо гарантувати дотримання гендерної рівності у відповідь на епідемію ВІЛ в Україні. Загалом, на наше переконання, Україна потребує розвитку жіночого руху у всіх його можливих проявах. Жінки мають відчувати умови для самореалізації та покращення життя. Особливо це стосується тих, хто  опинився у складних життєвих обставинах. Такі жінки мають бути поінформовані про свої права та можливості, вони мають мати змогу розвивати свої навички та таланти, змінювати своє ставлення як до себе так і до оточуючих, - заначає керівниця БО «Позитивні Жінки» Олена Кукаріна. 

Ідея створення жіночої організації, яка допомагає ВІЛ-позитивним жінкам, прийшла на початку 2011 року, і вже в травні відбулися установчі збори. До Ініціативної групи увійшли 22 жінки, які представляють міста Київ, Донецьк, Черкаси, Кіровоград, Рівне, Харків, Одеса, Запоріжжя, Полтава, Чернігів, Тернопіль, Каховка. 1 лютого 2013 року організація отримала юридичну реєстрацію. Зараз організація об`єднує жінок з різних регіонів України, має 10 офіційних регіональних представниць. 

Звернутися за допомгою у місті Рівне можна за адресою: вул. вулиця Вячеслава Чорновола 74б

Крім того, натиснувши на це посилання -  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSechCO0QQvLmCLJomk, кожна жінка, яка потребує допомоги, може зафіксувати факт порушення її прав, дискримінації чи насильства.

 

Кількість переглядів: 1074