Прокуратура почала боротьбу з «бурштиновим королем» Рівненщини
10.02, 14:11


Прокуратура Рівненської області домагається повернення державі 5,6 тис.га земель лісового фонду, що розташовані на території Томашгородської сільської ради Рокитнівського району. Підставою стали підозріло низька орендна плата, невиконання умов договору субєктом господарювання та фактичне винищення лісу через незаконний видобуток бурштину. Видання
Рівне вечірнє повідомляє, що власниками кооперативу «Сехівський», який порядкує на зазначеній території, є кияни, тісно пов’язані із БПП «Солідарність» та колишнім головою Рівненської облдержадміністрації Віталієм Чугунніковим.

Судова тяганина триває з осені 2016 року.

У матеріалах перевірки написали, що «площа порушених земель» становить щонайменше 6,3 га. Окрім того, на території були «технічно викопані канави (наповнені водою) для забезпечення роботи мотопомп, ями, частина з яких наповнена водою, що свідчить про проведення робіт з видобутку бурштину-сирцю», а також знищені дерева.  Після перевірки прокуратура подала до суду, щоб повернути землю державі. Але не так через видобуток бурштину, як через те, що підприємство не дотримало умов оренди, тобто не заготовляло ліс.  Окрім того, коли почали шукати офіс «Сехівського» у Томашгороді, виявилося, що зареєстрований він у розваленій будівлі. А номер телефону, вказаний у держреєстрі, недійсний. Господарський суд Рівненської області у листопаді зобов`язав Рокитнівську РДА розірвати з «Сехівським» договір оренди, проте справу передали в Апеляційний господарський суд, який легко може змінити рішення попереднього, - пише rivnepost

 

- По цій справі є рішення суду першої інстанції. Зокрема, Господарським судом Рівненської області було задоволено позов прокуратури області. На сьогодні справа слухається в Господарському апеляційному суді, відбулися ряд засідань. Сторони, зокрема відповідачі, мотивують свої позиції, надають ті докази, які досліджували в суді першої інстанції. Однак прокуратура наполягає на законності рішення суду першої інстанції, обгрунтовуючи тими доказами, які ми подавали на стадії предявлення позову… Є в нас сподівання, що визнають рішення суду першої інстанції законним, і після того як рішення набере законної сили, будемо вживати заходи щодо реального повернення цих 5,5 тис.га загальною вартістю понад 175 млн у власність держави, зокрема позов по пред’явленню інтересів Рівненської обласної державної адміністрації… Сторонами не забезпечується належне збереження лісових ресурсів, які знаходяться на цій земельній ділянці, були встановлені незаконні рубки на суму понад 200 тисяч. Крім того, на площі близько 6 га здійснюється видобуток бурштину…У звязку з цим ми визнавали цей договір недійсним. Суд першої інстанції нас підтримав, - повідомив головний прокурор Рівненської області Олег Соболь під час прес-конференції.

 Попри оптимістичний настрій прокуратури, є висока ймовірність того, що багата на бурштин територія залишиться в користуванні кооперативу «Сехівський», адже, як повідомляє видання, «договори оренди підписує вже Рівненська ОДА, в якій… керує команда Віталія Чугуннікова, колишнього голови ОДА, а нині депутата облради та головного БППівця області». Зв’язок із Віталієм Чугунніковим також простежується через киянина Олександра Тимченка, його колишнього помічника за часів перебування у Верховній Раді України, та Костянтина Негоди, помічника першого заступника глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука, близького друга пана Чугуннікова. Вони – одні з власників кооперативу.

 Нагадаємо, перша хвиля звинувачень у причетності до нелегального бурштинового бізнесу покотилася в бік Віталія Чугуннікова у червні 2015 року, коли нардеп Володимир Парасюк оприлюднив через «Фейсбук» схему відкатів. Згідно з нею, «губернатор» Рівненщини отримав на руки більше 12 тисяч доларів за один тиждень. Була й інша схема, яку оприлюднив телеканал ЗІК:

бурштин схема

 

 За рік, 4 липня 2016 року, на Рівненщині була проведена спецоперація зі знешкодження організованого угруповання, що займалося прикриттям і визискуванням бурштинокопачів. Результатом стало затримання заступника прокурора області Андрія Боровика та ще кількох осіб з погонами. У її межах також провели близько сотні обшуків, зокрема й за місцем проживання тодішнього голови Дубровицької РДА Сергія Киркевича, давнього соратника Віталія Чугуннікова по партії «УДАР». У кінці того ж місяця він написав заяву на звільнення з посади – за сімейними обставинами.

 23 лютого 2016 року відбулася остання сесія під головуванням «радикала» Володимира Ковальчука. Одним із її рішень стала відмова у наданні ТОВ «Надра-спецленд ресурси» ділянок у Сарненському й Березнівському районах для видобутку бурштину. Серед її засновників - той же колишній радник Чугуннікова Олександр Тимченко.

 Навесні 2016 року, після відставки Володимира Ковальчука з посади голови Рівненської облради, про участь Віталія Чугуннікова у бурштинових схемах в унісон заявляли і нардепи Ігор Мосійчук та Андрій Лозовий, і лідер партії Олег Ляшко. А Володимир Ковальчук під час форуму «радикалів» 14 березня в Рівному сказав наступне:

- Віталій Чугунніков «кришує» незаконний видобуток бурштину на Поліссі. Усі голови районних адміністрацій з ним у схемі. Без його дозволу там навіть миша не пролізе.

18 березня Лозовий разом із Мосійчуком в рамках пікету облдержадміністрації, організованого «радикалами», занесли під кабінет Віталія Чугуннікова мотопомпу як символ головного джерела його доходів. Після цього, в поспішному порядку, Віталій Чугунніков покинув посаду голови ОДА. Подейкують, що в той час «бурштиновий» король Рівненщини сидів на валізах й готувався до виїзду з країни. Однак з часом його питання вдалося «зам’яти», більше того, він пролобіював на попереднє місце своєї роботи Олексія Муляренка, давнього друга та соратника. В результаті у листопаді минулого року ТОВ «Інклюз-8», яке також пов’язують із Віталієм Чугунніковим, отримало погодження на видобуток бурштину Рівненською обласною радою.

Тим часом депутат обласної ради від Радикальної партії Володимир Ковальчук для видання Гордон заявив, що такі дії можуть спровокувати АТО але вже на Рівненщині.

"Ситуація з незаконним видобутком бурштину стала набагато гіршою, ніж була. У нас після приходу нового голови облради ліцензії на видобуток отримали три фірми, які фінансуються олігархічними групами. Двом з них дали 500 гектарів, а однієї – 66 гектарів. Зараз ці фірми будуть заходити на Полісся. Але люди не дадуть їм спокійно працювати, так як знають, що за законом ця територія належить їм. Тобто люди візьмуть в руки зброю і будуть захищати свою землю. У свою чергу олігархічні фірми почнуть ставити там свої паркани і завозити тітушок. Тому в зонах видобутку бурштину може початися друга АТО", – підкреслив Ковальчук.

 — Стільки помічників у мене було, що вже всіх і не пам`ятаю. З Олександром Тимченком контакт підтримую, десь раз у рік, може, спілкуємося. У ситуації з договором оренди на лісові угіддя я б йому навряд чи чимось допоміг, та й до мене він не звертався з таким проханням, - відповів для Рівне вечірнє Віталій Чугунніков. 

фото: ЧаРівне.інфо, patrioty.org.ua,

 

Кількість переглядів: 8496