Коли голова облради не такий вже й важливий, або зібрати сесію будь-якою ціною
25.07, 21:17

Перемовини між депутатськими фракціями щодо обрання голови Рівненської облради зайшли в "курортний" глухий кут. Є вже розуміння того, що до осені рухів з цього приводу не буде. До того ж, досі не зрозуміло, хто може об’єднанти й згуртувати навколо себе більше трьох десятків депутатів. Та попри це, сесія може ще відбутися до першого серпня.

Як стало відомо "Такеінфо" з власних джерел, наполягають на цьому представники БПП - на вимогу голови ОДА Олексія Муляренка. Причина, на перший погляд, благородна - є близько 60 мільйонів гривень перевиконання обласного бюджету, і ці гроші облдержадміністрація хоче поділити. Однак проти цього більшість депутатського корпусу. Обранці зауважують, що готові зібратися тільки за однієї умови: якщо кошти пустять через систему "ProZorro". Це ж можна зробити лише з першого серпня. Натомість господарі владних кабінетів намагаються недопустити цього. Умова депутатського корпусу, що гроші мають йти через "ProZorro", їх не влаштовує. Відтак наразі в Рівненській ОДА мудрують, як зібрати сесію без "шуму й пилу", щоб депутати, які "проти", мовчки проголосували. Для цього застосовують всі можливі способи, в тому числі й натякають, що готові відмовитися від посади голови облради. Однак депутати не вірять, важають, що це не що інше, як брудна гра, на меті якої 60 мільйонів  "непрозоро розпиляти".

Відтак, цілком реальною видається ситуація, що сесія облради може бути оголошена до кінця цього тижня. Однак чи відбудеться - це вже інше питання. Що ж точно відомо - голову облради вибиратимуть не раніше вересня місяця.

Довідково. Система електронних державних закупівель «ProZorro» покликана суттєво зекономити державні кошти та системно мінімізувати корупцію в цій сфері. Вона дозволяє перейти на електронний документообіг, не допускає дискримінацію в оцінках тендерних заявок, відкрита у звітності й аналізує державні закупівлі. Також система «Прозоро» проста й легка у застосуванні процедур. На Рівненщині була представлена у вересні 2015 року.

Кількість переглядів: 1719