Кого з радикалів привів Ковальчук керувати Рівненщиною
03.03, 12:42

Рівненська обласна рада, яка з недавніх пір стала «радикальною», цілком і повністю погрузла в скандалах. І не лише через політичну приналежність голови Володимира Ковальчука, а й за характером процесів, які відбуваються в найвищому органі місцевого самоврядування області.

Кожен керівник у своїй діяльності користується тією чи іншою доцільністю, не виняток і Володимир Ковальчук. Доцільність ця теж, певною мірою, «радикальна» - ось тільки в поганому значенні цього слова. Не маючи досвіду в місцевому самоврядуванні та управлінського в масштабах області, Володимир Ковальчук став заручником тих, хто його привів за руку та посадив у крісло голови облради. Вони забезпечили юного та незрілого політика, так би мовити, мізками. «Радикали» зібрали зі всього заходу України кого мали: хто десь, колись, тим чи іншим чином був дотичний до місцевого управління, та відправили цих гастролерів у тривале відрядження на Рівненщину. Сам Ковальчук переконує, що всі вони фахівці й допомагають йому управляти областю. Однак розібравшись в оточенні «радикального» голови та дізнавшись, яку функцію вони виконують, стає зрозуміло, що Володимир Ковальчук - всього лиш весільний генерал, а керують областю заїжджі гастролери, які напряму виконують вказівки нардепа Андрія Лозового.
У результаті, ігноруючи чимало речей, за які люди гинули на Майдані, а саме: прозорість, публічність, відкритість органів влади, Володимир Ковальчук і його заїжджі радники повернули в коридори облради кулуарщину та договорняки домайданного періоду. І мова не лише про тихе, без конкурсу призначення на ключові посади своїх людей.

Читайте також: Депутати в шоці від чергової афери радикала Ковальчука

На посаду керівника відділу комунальної власності Юрія Нілабовича, а заступником керівника апарату - Ростислава Стаська з Іваноранківська. У цьому випадку заступником лише тому, що поки не вдається звільнити Богдана Сологуба. До слова, щоб ввести усіх своїх, готуються масштабні зміни. Уже розроблений і оприлюднений проект рішення про зміни в апараті обласної ради, які допоможуть в законний спосіб звільнити всіх неугодних та найняти на їхнє місце лояльних. Також проектом рішення передбачається збільшення штату помічників та прес-секретарів Ковальчука. Щоправда, чи працевлаштуються всі заїжджі «радикали» в апараті облради, залежить від голосування депутатів найближчої сесії, яка відбудеться 11 березня.

Не забули гастролери і про комунальні заклади. По-тихому ведеться активна робота й у цьому напрямку. Щоправда, не обійшлося без скандалів. Останній пов`язаний із Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, куди Володимир Ковальчук влаштував на роботу свого однопартійця зі Львова Дмитра Симака. Нагадаємо, що перед тим, як з’явилося розпорядження Ковальчука, в законності якого сумніваються як юристи, так і самі депутати облради, попередній керівник після візиту«радикальних» гастролерів був госпіталізований і навідріз відмовляється спілкуватися з пресою.

Інші ж члени його команди наразі вирішують більш важливі питання для «Радикальної партії» Рівненщини – бурштинові. Одні радники часто їздять до північних районів, інші допомагають Лозовому і шукають компромат на керівника поліції Рівненщини Сергія Максимова. Мріють його змістити й заповнити посаду лояльною до себе людиною, яка дасть добро на те, щоб безперешкодно добувати сонячне каміння. Про це мріють не лише гастролери, а й бурштинщики, які стали депутатами облради  за списком «Радикальної партії». Мова про Олександра Васильєва на прізвисько «Іспанець».

Спроби заробити грошенят на владі бурштином не обмежуються. Керівники комунальних закладів у приватних розмовах скаржаться, що їх змушують здійснювати закупівлі у конкретних фірм, які наближені до «радикалів». Більше того, їх змушують витрачати бюджетні кошти на охорону, без якої обходилися роками і яка абсолютно не потрібна. Охорону фірму, з якою треба працювати, теж називають, вибору керівники комунальних закладів не мають.

Не мають вибору й учасники політичного процесу, принаймні поки. Чималу злобу затаїли на Ковальчука і його радників, адже вже неодноразово траплялося так, що домовленості, укладені безпосередньо з головою облради, не виконувалися, оскільки в процеси втручався чи Лозовий, чи його заїжджі гастролери, і останнє слово було за ними.

До вашої уваги перелік заїжджих гастролерів, які нині керують Рівненщиною:

Дмитро Симак

Дмитро Симак є уродженцем міста Бурштин Івано-Франківської області. Останні роки жив у Львові та працював викладачем у Національному університеті «Львівська політехніка». Окрім того, в 2014 році під час позачергових парламентських виборів він балотувався у Верховну Раду від «Радикальної партії Олега Ляшка». Новий очільник рівненського інституту в 2012 році також пробував свої сили до українського парламенту як самовисуванець по в.о. № 84 (Івано-Франківська область), і саме тоді «вляпався» у скандал як організатор виборчих каруселей. Якщо вірити івано-франківській пресі, то саме за сприяння Дмитра Симака у Бурштині напередодні виборів з’явилися кілька сотень людей з судовими рішеннями, за якими вони могли проголосувати на бурштинських дільницях. Окрім того, у день виборів на округ прибули кілька автобусів з молодими людьми, які були студентами Національного університету «Львівська політехніка». А на початку 2014 року, якраз у розпал Євромайдану, знову поскандалив, на цей раз обізвавши злодіями усіх без винятку голів місцевих рад Галицького району Івано-Франківської області. Сільські, селищний та міські голови району були обурені таким виступом Симака і прийняли Звернення до громади району, в якому закликали «бути пильними та не дати себе обдурювати такими горе-політиками». Вони переконані, що Дмитро Симак виконував роль провокатора від влади Януковича, основною метою якого було сіяти розбрат і породжувати конфлікти.

Юрій Нілабович (Партійний перебіжчик в Сильній Україні)

Гість із Закарпатської області Юрій Нілабович, 31-річний «радикал». До цього він працював заступником начальника обласної Держінспекції сільського господарства. А у 2014 році його звільнили з посади головного спеціаліста відділу регулювання земельних відносин Ужгородської міськради – за недоліки в роботі, про що на прес-конференції публічно заявив мер міста й висловив невдоволення роботою Юрія Нілабовича. Нині ж цій людині доручили керувати всім комунальним майном області.

Ростислав Стасько

Нинішній заступник керівника апарату облради, 40-річний Ростислав Стасько - із Франківщини. Колишній керівник апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації. За часів Януковича пан Стасько працював начальником управління внутрішньої політики ОДА, яку очолював прибічник «президента в законі» Михайло Вишиванюк. Цей чиновник ще у 2011 році після свого призначенняпообіцяв Януковичу 70% голосів на президентських виборах 2015.

Сергій Чаплигін

Інформації про цього чоловіка, якого нині часто можна зустріти в облраді, в Мережі небагато. Балотувався до Львівської обласної ради на останніх місцевих виборах від «Радикальної партії». Тоді вказав у відомостях, що безробітний, однак у коментарі виданню ERVE.UAАндрій Лозовий, відповідаючи на питання, звідки у Ляшка гроші на перельоти приватним літаком, відповів, що він грошей не має, а допомагають йому заможні друзі, серед яких Лозовий згадав ім’я та прізвище Сергія Чаплигіна.

Владислав Каменца

Інформації про цього чоловіка в Мережі ще менше. Відомо лише, що він з міста Ужгород і раніше працював у СБУ. А також що він нині помічник нардепа-«радикала» Андрія Лозового.

 Михайло Чубай

Фото: charivne.info, rivnepost.rv.ua

Кількість переглядів: 3448