Кількість маршруток у Рівному зменшать на 100 машин
18.01, 10:05

 Таким є план влади  в контексті розвитку електротранспорту. В інтерв"ю газеті 7днів начальник міського управління транспорту та зв’язку Віталієм МИРОНЮК розповів наступне:

– У таких випадках я кажу: «Хочеш розсмішити Бога, розкажи йому про свої плани». А якщо серйозно, то є бажання, а є можливості. Якщо вони будуть збігатися, то вдасться реалізувати концепцію розвитку транспортної галузі Рівного, яку підтримують як міський голова Володимир Хомко, так і депутати міської ради. Про що мова?

По-перше, довести число тролейбусів до 100 одиниць, як і передбачено проектом розвитку нашого електротранспортного підприємства. Воно здатне обслуговувати таку кількість електротранспорту. Друге, прийнято рішення, що з цього року більше не будемо купувати тролейбуси, які були у використанні, а тільки нові. Третє. Оскільки ми не зможемо одночасно закупити 100 нових тролейбусів, то в найближчі три-п’ять років підприємству буде надана підтримка для проведення середніх і капітальних ремонтів від 6 до 8 тролейбусів, аби продовжити їхній ресурс ще на п’ять років. А 22 машини «Шкода-9Тр», які вже ніде у світі не експлуатуються, думаю, в цьому році, крім першого, який залишать як ретро-транспорт, будуть зняті з ліній.

Таким чином, упродовж трьох-п’яти років маємо намір практично оновити весь тролейбусний парк. Що це дасть? Нові тролейбуси дозволять підвищити коефіцієнт використання електротранспортного парку. Якщо сьогодні він становить 0,72 (доволі високий у порівнянні з іншими обласними центрами), то маємо намір довести його десь до 0,77–0,8. На маршрути щодня має виїжджати по 80 зі ста наявних тролейбусів. Поки що на лінії – 66. А три-чотири роки тому виходило 39. Тобто ми збільшили показник у півтора разу.

Що нам дасть те, що на лінію вийде 80 тролейбусів? Кожен новий тролейбус, який здатний водночас перевозити понад сто пасажирів, замінює щонайменше три маршрутки, з якими в нас перенасичення. Вони виконали свою функцію, тому будемо йти тим шляхом, щоб нинішню кількість маршруток (300 одиниць) за два-три роки зменшити як мінімум на 100 машин.

Кількість переглядів: 933