"Хворі" Муляренко й Приварський воюють за доступ до бюджетних мільйонів
17.08, 14:57

Топ тема рівненського політикуму цього тижня – протистояння голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка і його першого заступника Юрія Приварського. Останнього намагаються дискредитувати тим, що він буцімто переховується на лікарняному від звільнення, яке світить Юрію Приварському через те, що голова ОДА не задоволений його роботою. Однак таке інформаційне забарвлення майбутніх перестановок в облдержадміністрації як мінімум не відповідає дійсності, оскільки суть конфлікту - боротьба за бюджетні мільйони для правильних фірм, в якій, до нині, успіх був на боці Юрія Приварського.

Про звільнення Юрія Приварського в ОДА подейкують давно. Займає цю посаду чиновник з 2014 року. Олексій Муляренко його третій керівник, та ні його попередники, ні сам пан Муляренко не змогли зробити з пана Приварського ручного заступника, а за часів Віталія Чугунікова Юрій Приварський фактично сам управляв ОДА, затвердивши контроль над основними галузями. Й навіть якщо когось не влаштовував такий розклад сил, до звільнення не доходило, бо, як жартували в кулуарах самі високопосадовці, хто ж виконуватиме чорнову роботу, а з нею пан Приварський справлявся. Однак все змінилося, й тепер пан Юрій не такий вже й потрібний. В ОДА з’явився ручний виконавець, повністю орієнтований на пана Муляренка – мова про Віталія Ундіра, який має досвід у держслужбі й не працюватиме на чужу чи свою кишеню. І хоч він до нині четвертий заступник, та вразі відставки Юрія Приварського йому пророкують черговий рух по кар’єрній драбині. Тим часом, щоб рух цей відбувся, треба прибрати чинного першого заступника.

Ще в липні голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко зазначив журналістам, що якщо дисциплінарна комісія, що перевіряла документи, які підписував перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський, знайде порушення, він підпише наказ про звільнення підлеглого. За словами Олексія Муляренка, Юрій Приварський перевищив свої повноваження, підписавши документи, що стосувалися кадрових питань управління водного господарства області. Саме тому Державне агентство водних ресурсів надіслало клопотання перевірити дії посадовця, - писало Рівне вечірнє. Від тоді історія з відставкою стихла, бо в пана Муляренка з’явилися власні клопоти. Йому самому з адміністрації Президента переконливо пропонували писати заяву на звільнення, в результаті чого пан Муляренко тільки повернувшись з відпустки, пішов на лікарняний. Наразі достеменно не відомо, чи за період перебування на лікарняному вдалося вирішити питання в столиці, й зберегти за собою посаду голови ОДА, але нині зрозуміло, що позбутися пана Приварського завдання №1 для голови ОДА й поки вже сам Юрій Приварський перебуває на лікарняному, пан Муляренко не скупиться на коментарі для різних видань.
Відсторонений заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський пішов на лікарняний і, таким чином, затримує рішення дисциплінарної комісії за результатами перевірки, - переконував журналістів "Радіо Трек" голова ОДА

- Він відсторонений від посади, але, крім цього, він зараз знаходиться на лікарняному. Там є певна процедура, де він має надати пояснення, а фізично він ті пояснення не надає, тому що знаходиться зараз на лікарняному. З одного лікарняного на інший, тобто, я не знаю, чи він робить це умисно, чи дійсно «підкосила» його якась хвороба. Порушення у Приварського дійсно є, і там порушення субординаційних моментів певних. Ну, на мою думку, порушення певні є, - цитує пана Муляренка сайт радіостанції.

Смішними є мотиви потенційного звільнення Юрія Приварського з уст голови ОДА. Бо в той час, як керівник області бачить в діях свого заступника «порушення субординаційних моментів», він жодного разу не помічав і навіть не намагався розібратися у численних звинуваченнях, які лунали в бік Юрія Приварського з боку громадських активістів. А вони, нагадаємо, неодноразово звинувачували першого заступника голови Рівненської ОДА в конфлікті інтересів при проведенні тендерів. Фірми, до яких має як родинне, так і дружнє відношення неодноразово вигравали багатомільйонні тендери пропонуючи найвищу ціну за проведення робіт. Брат Юрія Приварського пов`язаний з будівельними фірмами, які часто виграють тендери, крім того частим переможцем тендерів є ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг», в якій Юрій Приварський працював адвокатом.

Це вкотре доводить той факт, що першочергова мета звільнення Юрія Приварського, відбити його частку бюджетного пирога. А розмови про професіоналізм, розвиток області й добробут громадян, ніщо інше як лицемірство, яке дозволяє високопосадовцям продовжувати робити успішний бізнес на посадах.

Кількість переглядів: 3736