Хто і за скільки реконструює спортивні майданчики у Рівному
16.07, 21:27

     Одним з найпріоритетніших завдань органів влади та місцевого самоврядування в галузі соціальної політики є розвиток фізичної культури та спорту. Залучення населення, особливо дітей і підлітків, у фізичну культуру та масовий спорт вкрай важливе, оскільки недостатня фізична активність призводить до зростання алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії та проявів девіантної поведінки.

     У той же час в області відчувається гостра нестача спортивних об’єктів. У найближчі роки в Рівненській області належить побудувати, модернізувати, капітально відремонтувати значну кількість спортивних споруд. Це слугує сигналом для вжиття термінових заходів щодо зміни підходів до створення спортивної інфраструктури.

     В обласному центрі ця робота вже розпочалася. Так, з метою збереження існуючої матеріально-технічної бази та будівництва нової спортивної інфраструктури в Рівному вже п’ятий рік поспіль реалізовується міська програма «Спортивний майданчик», затверджена рішенням міської ради від 27.11.2014 № 4642.

     Експерти ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» провели аналіз виконання у 2018 – 2019 роках основних завдань Програми, а саме:

     1. Створення належних умов для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи за місцем проживання та у місцях масового відпочинку для різних вікових груп населення;

     2. Забезпечення проведення будівництва, реконструкції, капітальних та поточних ремонтів, належного утримання спортивних майданчиків за місцем проживання, в місцях масового відпочинку населення, оснащення їх новим інвентарем.

     Як з’ясувалося, у 2018 році управлінням у справах сімї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому проведені наступні заходи, спрямовані на розвиток спорту за місцем проживання та в місцях відпочинку населення:

     Завершено розпочате в 2017 році будівництво спортивного майданчика за адресою: м. Рівне, вул. Шухевича, 2 (встановлено вуличні тренажери, огорожу та постелено бруківку). Договірна вартість склала 284 853 грн.

 

Завершено розпочатий у 2017 році капітальний ремонт спортивного майданчика за адресою: м. Рівне, вул. Макарова, 28 – Вербова, 46 (встановлено огорожу, відремонтовано баскетбольний та волейбольний майданчик, оновлено спортивне обладнання). Договірна вартість – 470 998 грн.

 

 Збудовано спортивний майданчик за адресою: м. Рівне, вул. Фабрична, 6–8 (побудовано баскетбольний майданчик, майданчик для гри в міні-футбол, встановлено вуличні тренажери). Договірна вартість – 1 064 293 грн.

 

 Виконавцем робіт на кожному зі згаданих об’єктів будівництва було ТОВ «Захiдбудцентр».

Ватро відмітити, що останні два баскетбольні майданчики мають асфальтове покриття і не відповідають сучасним стандартам і вимогам безпеки, а ґрунтові волейбольний майданчик і майданчик для гри в міні-футбол після дощу перетворюються на суцільне болото.

Зведено каркас майбутнього спортивного майданчика за адресою: м. Рівне, вул. Богоявленська, 6–8. Договірна вартість – 609 929 грн. Завершити роботи заплановано у 2019 році. Проте, як видно з фото, сьогодні ця робота просувається не надто динамічно. Виконавець, ФОП Рудюк В.П., ще у листопаді 2018 отримав попередню оплату за роботи у розмірі 29 640 грн.

 Вже цього року було завершено будівництво спортивного майданчика за адресою: м. Рівне, вул. Басівкутська, 168 (побудовано баскетбольний майданчик та встановлено тренажерне обладнання). Договірна вартість споруди – 761 125 грн.

 14 червня відбулося відкриття спортивного майданчика за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, З-д (встановлено огорожу баскетбольного майданчика, нові баскетбольні конструкції, укладено гумове покриття, змонтовано трибуни та освітлення). Вартість – 1 335 864 грн.

 Виконавцем будівельних робіт виступило ПП «Спортелiтбуд». Зазначимо, згідно із даними Youcontrol, засновником компанії є Рудюк Володимир Петрович, ймовірно той самий підприємець, що взявся за будівництво спортивного майданчика за адресою: м. Рівне, вул. Богоявленська, 6–8.

Варто зазначити, що наприкінці 2018 року прокуратурою Закарпатської області було проведено досудове розслідування. Встановлено, що в період 2017 – 2018 років посадові особи управління капітального будівництва Ужгородської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, в змові із п’ятьма суб’єктами господарювання, у тому числі й ПП «Спортелітбуд», завдали міському бюджету збитків на суму близько 400 тис. грн. Діючи в своїх інтересах зловмисники здійснювали привласнення коштів, які виділяються міським бюджетом на капітальні видатки (капітальні ремонти, реконструкцію та будівництво) на території обслуговування Ужгородської міської ради, шляхом складання завищеної кошторисної документації, підписання актів приймання виконаних робіт із завищеними об’ємами робіт, завищеною вартістю матеріалів та включенням механізмів, що не використовувались. Чи буде доведено факт злочину покаже час.

За кошти інвестора оновлено спортивний майданчик за адресою: м. Рівне, вул. Макарова, 10 (укладене синтетичне трав’яне покриття, встановлено огорожу та оновлено спортивне обладнання).

 

Виготовлено проектно-кошторисну документацію для будівництва спортивних майданчиків за наступними адресами: вул. Міцкевича, 40; пр. генерала Безручка, 28-30; вул. Дубинська, 40-44; вул. Є. Коновальця, 7; вул. Макарова, 56; вул. Шухевича, 18; вул. Шевченка, 117 та Кавказька, 15 – Набережна, 34; вул. Лєрмонтова, 7; вул. Д. Галицького, 10-12, 12-а; вул. Соборна, БОС 287. Однак у цьогорічному бюджеті кошти передбачили лише на два останніх об’єкти, а також на добудову спортивного майданчика по вул. Богоявленська, 6–8.

В Управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради перебуває у постійному користуванні 27 земельних ділянок для будівництва спортивних майданчиків, 6 земельних ділянокув процесі відведення в постійне користування управлінню, 8 – в процесі відведення в постійне користування КЗ РМЦФЗН «Спорт для всіх».

Крім того в рамках реалізації проектів громадського бюджет м. Рівне у 2018 році реалізовувалися наступні проекти, що стосуються будівництва спортивних майданчиків.

Завершено будівництво спортивного майданчика на мікрорайоні Басів Кут (м. Рівне, вул. Залізнична, 34).

 Завершено будівництво спортивного майданчика на вул. Золотіївській 74–76 в м. Рівне (встановлено вуличні тренажери, обладнання для гри в баскетбол, огорожу майданчика та облаштовано гумове покриття), вартість якого склала 664 681 грн. У Рівному це вже 36-й спортивний майданчик.

  

Підсумовуючи можна з впевненістю сказати, що у Рівному активно проводиться будівництво, реконструкція, капітальні та поточні ремонти спортивних майданчиків за місцем проживання, в місцях масового відпочинку населення, оснащення їх новим інвентарем. А от чи на всіх збудованих спорудах створено належні умови для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи для різних вікових груп населення – питання залишається відкритим.

 

 

Кількість переглядів: 520