Дорвалися до влади. «Свободівці» декларують мільйони гривень, долари та земельні ділянки
27.04, 16:55

Ми вже звикли, що чиновники при владі з копійчаними зарплатами умудряються збагачуватися та вести розкішний спосіб життя. Як їм це вдається, ми можемо лише здогадуватися та домірковувати, але факт залишається фактом. Найбільш цікаво те, як чиновники та депутати, що прийшли на держслужбу з політичних таборів, декларуючи боротьбу за справедливість, правду та несприйняття корупції, попри політичну приналежність, стають такими ж, як їхні попередники, яких вони нещадно критикували. Показовими у цьому плані є представники ВО «Свобода», які на Рівненщині ведуть подвійну гру. Займаючи владні посади з доступом до бюджетних коштів, називають себе перед виборцями патріотами та опозиціонерами, хоча, як мінімум, опозиціонерами давно вже не є.

Щоб не бути голослівними, ми проаналізували декларації «свободівців», які були при посаді або й досі їх займають, і підозрюємо, що живуть вони не на одну зарплату. Щоправда, тут варто врахувати ще й той факт, що в деклараціях «герої» показували швидше за все не всі статки, адже квартири, машини, ділянки та рахунки в банках, оформлені на батьків, братів та сестер, поки ніхто не відміняв. Крім того, мало хто з них декларує статки дружин.

 Заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський

 

Олексій Бучинський

 Бути при владі й одночасно намагатися переконати виборця, що ти опозиціонер - мистецтво не з легких. Однак із цим завданням Олексій Бучинський справляється більш-менш успішно. Успішною можна назвати і його декларацію.
Володіє «свободівець» квартирою площею 71м2, а також часткою 50% квартири площею 29м2. Має автомобіль Geely 2007 року випуску. Щодо фінансів то ситуація наступна:

заробітна плата, отримана за основним місцем роботи - 216823 грн. 

одноразова грошова допомога особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях громадського протесту 14500 грн.

проценти 650 грн.

кошти, розміщені на банківських рахунках  50000 грн.


 Цікаво, що із декларації зникла, в порівняні з попереднім роком,  дружина Бучинського, Ірина Ігорівна. Хоча навіть тоді «свободівець» не показував ні доходів, ні майна, що їй належить.
 
Офіційним мільйонером у «свободівців» є Юрій Осіпчук, начальник управління охорони здоров’я. Він тримає готівкою 3 842 000 грн, про що свідчить його декларація.

 

Юрій Осіпчук


З 2012 року є власником 10 соток землі у Городищі Рівненського району, а з 2014 року — стількох же соток у Великому Житині, де нині будує будинок.

будинок Осіпчука

"Садовий будиночок" пана Осіпчука. Фото — "ЧаРівне"

Дружина Ольга у 2014-му отримала 9 соток землі у Городищі. Живе головний медик області у квартирі на 36м2. Їздить на позашляховику «Nissan Pathfinder» 2013 року випуску, що офіційно записаний на «свободівця», однопартійця пана Осіпчука, Романа Петролюка. Торік придбав за 520 000 грн новенький «Peugeot New 2008 Pure Tech 110» - для дружини.

Відповідно до декларації, у 2016 році Юрій Осіпчук одержав 70,7 тис. грн зарплати, а його дружина — 984,6 тис. грн доходу від підприємницької діяльності.

Його колега і по партії, і по галузі Бортнік Андрій, головний лікар Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, тримає готівкою і долари, і євро, і гривні.

Бортнік


Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи 124560 грн,

заробітна плата, отримана за сумісництвом 8534 грн,

дохід від відчуження рухомого майна (крім цінних паперів та корпоративних прав) 20000 грн,

 інше: виплати чи відшкодування, які здійснюються професійними спілками своїм членам 200 грн.


Готівкою зберігає 8000 доларів США, 4000 євро та 27 000 грн.  Згідно з декларацією, пан Бортнік, його дружина та діти ніде не живуть і нічого не мають. Чим володіє і як заробляє дружина, пан Бортнік вирішив не показувати.

Бурштиновий лобіст «свободівець» Володимир Валявка, голова екологічної комісії Рівненської обласної ради, показав у декларації квартиру площею 35м2 у Львові. Нежитлове приміщення 88м2 у Києві.

Володимир Валявка

Більше двохсот тисяч гривень дивідендів. 18753 грн доходу від відчуження майна. Готівкою тримає 150 000 грн. Позичив третім особам 26 186 тисяч доларів США та 25 000 тисяч євро. Крім того він володіє часткою у розмірі 40% від загального капіталу приватного підприємства «Кардинал», яке оцінено у 4 818 000 гривень!

З’явилася нова нерухомість, коли став заступником голови Рівненської ОДА

Михайло_Вервега_Валентин_Крока_Олександр_Савчук_президия_облрада_6_вересня_2016 (28)

 

Колишній заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації, а нині депутат Рівненської обласної ради від ВО «Свобода» Олександр Савчук виявився теж достатньо заможним.

«Свободівець» є власником квартири площею 46м2. Також співвласником ще одного помешкання - квартири площею 54м2.

У 2015 році (саме перебував на посаді заступника голови ОДА) дружина Савчука придбала квартиру площею 41м2, яка оцінена у 254 938 грн. За рік до цього вона купила дачний будинок у с.Нова Українка площею 42м2 і стала власницею земельної ділянки (6 соток)  у тому ж населеному пункті.  Пан Савчук теж не без землі. З 2016 року володіє 12 сотками у с. Шубків.

Щодо доходів, то Олександр Савчук показав лише свої. Вони склали 258 870 грн. Це з урахуванням відсотків, кредиту, зарплатні, пенсії та соціальної допомоги.

Фото: rivnepost.rv.ua

Кількість переглядів: 6142