«Бурштиновий» лобіст Валявка є найщедрішим спонсором «Свободи»
08.02, 10:15

Володимир Валявка, депутат-«свободівець» Рівненської обласної ради, переказав на рахунок своєї партії 265 тисяч гривень. Це найбільша пожертва з-поміж подібних від співпартійців, за рахунок яких і живиться ВО «Свобода», пише «Економічна правда».

До такого висновку дійшли експерти видання і Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», аналізуючи фінансові джерела діяльності партії. Для них залишилося загадкою, звідки такі кошти у людини, яка до обрання депутатом ніде не працювала й узагалі не має трудового стажу, згідно з автобіографією.

 Зате нині Володимир Валявка очолює постійну комісію Рівненської обласної ради з питань екології та природокористування. За її рекомендаціями фірми, які наразі заходять в область займатися бурштином, отримують відповідні погодження від депутатів. А самого Валявку місцеві ЗМІ називають «головним лобістом» у цій справі.

Аналізуючи прийняття рішення про погодження на видобуток бурштину для ТОВ «Ред.Мет» і ТОВ «Інклюз-8», прийняті під час сесії 4 листопада 2016 року, «Рівне вечірнє» пише: «Найбільшим офіційним лобістом фірм був «свободівець» та голова екологічної комісії Володимир Валявка. Переконував колег, що два підприємства, які хочуть добувати (а попередні кілька фірм, зазначимо, просили дозвіл на геологорозвідку) бурштин, будуть зареєстровані на місцях та підписали з місцевими сільрадами дуже вигідні інвестиційні угоди». Але ні «Ред.Мет», ні «Інклюз-8», які нині одержали погодження, на Рівненщині не зареєстровані. «Ред.Мет» має київську прописку і 1000 гривень статутного капіталу. Це підприємство в області відоме з 2013 року, тоді воно отримало погодження на геологорозвідку ділянки «Золоте» на Дубровиччині.
Власниками фірми є естонське підприємство «Фоксерком» та кіпрське «Редкаст Холдінгз Лімітед», яке пов’язують з Юрієм Чижем, білоруським олігархом, наближеним до Лукашенка.

 Як через місяць пояснив сам Володимир Валявка ефірі  програми «Телемайдан: війна за бурштин», він має у цьому інтерес.

- У бурштиновому ділі дуже серйозний інтерес. Я є головою профільної комісії, яка надає, яка рекомендує обласній раді надати чи не надати погодження. Моя позиція, і більшості в комісії, наступна: якщо є нормальна компанія, якщо ця компанія покаже, що вона має техніку, має гроші, – будь ласка, приходьте, подавайте документи, ми надамо погодження. Оскільки до цієї компанії ми вже можемо прийти і сказати, а що ви тут робите, - пояснив «свободівець» журналістці Інні Білецькій.

- Скільки вам заплатили, пане Валявко, якщо чесно? Бо дуже різні суми називаються, – допитувалася пані Білецька.

- Дуже багато, бо я дешево не продаюся, - відповів тоді журналістці Володимир Валявка.

В цей же час, інший депутат обласної ради від Радикальної партії Володимир Ковальчук для видання Гордон заявив, що такі дії можуть спровокувати АТО але вже на Рівненщині.

"Ситуація з незаконним видобутком бурштину стала набагато гіршою, ніж була. У нас після приходу нового голови облради ліцензії на видобуток отримали три фірми, які фінансуються олігархічними групами. Двом з них дали 500 гектарів, а однієї – 66 гектарів. Зараз ці фірми будуть заходити на Полісся. Але люди не дадуть їм спокійно працювати, так як знають, що за законом ця територія належить їм. Тобто люди візьмуть в руки зброю і будуть захищати свою землю. У свою чергу олігархічні фірми почнуть ставити там свої паркани і завозити тітушок. Тому в зонах видобутку бурштину може початися друга АТО", – підкреслив Ковальчук.

Фото: PRESS-ЦЕНТРzik

 

Кількість переглядів: 3979