Аферисти при владі? Що задумали «радикали» на Рівненщині
25.02, 14:09

На сайті Рівненської обласної ради зник проект рішення про створення комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування територіальних громад Рівненської області». Нагадаємо, через цю забаганку «радикалів» минулого тижня в обласній раді вибухнув скандал.

Нове керівництво обласної ради в особі Володимира Ковальчука запустило процес створення сумнівного комунального підприємства в області. Цей факт обурив членів постійної комісії облради з економічних питань та комунальної власності, які збиралися минулого тижня. Тоді ж її голова Михайло Кириллов заявив:

- На сайті облради є проект рішення про створення управляючої компанії. Я переглянув положення цієї підозрілої структури й був шокований. Вони хотіли, щоб це підприємство займалося буквально усім, на чому можна заробити в області. Таке комунальне підприємство - корито для чиновників для відмивання грошей.

Кириллов у присутності ЗМІ звернувся до голови облради Володимира Ковальчука та розробника проекту рішення, нового керівника відділу комунальної власності облради Юрія Нілабовича, щоб хтось із них пояснив депутатам, що це за підприємство і для чого його створювати.

Читайте також: Піар для голови: Ковальчук зібрався витратити більше мільйона гривень бюджетних коштів

Предметно, що ні голова обласної ради, який підписував цей проект рішення, ні його підлеглий, який його розробляв, так і не змогли депутатам пояснити, що ж це за структура та яка необхідність її створення, і чи отримає громада від цього користь. Володимир Ковальчук і його підлеглий поспіхом почали просити перенести розгляд цього питання на наступну комісію, яка має відбутися 26 лютого, однак депутатів це не влаштовувало, вони хотіли зрозуміти, що відбувається.

- Що заважає нам зараз розглянути ці питання? - звернувся один з членів комісії до розробників документу.

– Ну, я зараз по деяких питаннях не зможу відповісти, - відповів Юрій Нілабович.

– Ну, а хто готував проект рішення? - запитав Кириллов.

Я, - відповів Нілабович.

То як ви не зможете відповісти, як вони завізовані? - перепитав Кириллов.

- Людина сказала – не підготовлена, давайте 26 числа ви повністю задасте питання, - звернувся до депутатів голова облради Володимир Ковальчук.

– Так нащо ви його виставили на сайті, якщо воно не готове? - поцікавився депутат від «Конкретних справ» пан Грисюк?

На цьому емоції не згасли. Голова обласної ради наполегливо просив перенести розгляд цих питань на наступну комісію. Відтак, депутати домовилися самотужки розібратися у скандальних проектах рішень і ще до сесії облради винести з цих питань свій вердикт.

 Сьогодні ж на сайті обласної ради цей скандальний проект рішення знайти уже не вдалося. Він зник. Після широкого резонансу, а, нагадаємо, ця тема була широко висвітлена в ЗМІ одразу ж після комісії, керівництво обласної ради вирішило не ризикувати, вочевидь, розуміючи, що рішення через сесію не пройде, а галасу буде чимало.

А здіймати галас є через що. У той час, як у проекті рішення зазначалося, що підприємство створюється з метою підвищення ефективності використання та управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області та забезпечення належних економічних основ місцевого самоврядування, насправді ціль інша. Адже якби мова дійсно велася про ефективне управління, то і голова облради, і розробник проекту могли б без проблем пояснити його суть. Зрештою, проект рішення не зникав би і його б розглядали депутати, а апарат аргументував необхідність його створення. Нині ж очевидне одне: користуючись моментом, «радикали» намагалися закрутити аферу року, за допомогою якої пожинали б надприбутки. Для цього під це підприємство було написано відповідний статут. І хоча це питання і зняли з порядку денного, ми спробуємо розібратися, що ж за комунального монстра намагалися створити «радикали».

 Отже, як відомо зі статуту підприємства, керуюча компанія з обслуговування територіальних громад Рівненської області є комерційним підприємством, яке намагаються створити, щоб управляти житловим фондом та прибудинковими територіями, надання комерційних послуг з підготовки документації для укладення господарських договорів. Щодо житлового та нежитлового фонду, це може бути будь-який будинок на території Рівненської області, за умови укладання договорів з відповідними місцевими радами. Також у документі прописано надання послуг з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій та інших житлово-комунальних послуг, виконання функцій балансоутримувача. По правді кажучи - створення чергового ЖЕКу, але в масштабах області.

Не забули «радикали» й про свої шкурні інтереси. Є в статуті наступний пункт: надання послуг з аварійного обслуговування внутрішньобудинкових та зовнішніх інженерних мереж, обслуговування ліфтового господарства та систем диспетчеризації, обслуговування димовентиляційних каналів у встановленому порядку. Цікавою є ліфтова тема. Нагадаємо, монополістом на ринку цих послуг є рівненська компанія «Арм-еко», власником якої є «радикал», депутат Рівнеради Роман Стасюк.

Зібралися «радикали» й торгувати та налагоджувати власне виробництво. Правда, про що мова, не вказують. Сухий рядок в статуті виглядає так: реалізація виробів власного виробництва.

Зазіхають і на найприбутковіше, що є в області (звісно, після нелегального видобутку бурштину) - будівництво. Комунальний монстр матиме право здійснювати будівельно-монтажні та ремонтні роботи.

 Автомобільний бізнес теж в переліку тем, якими збирається зайнятися це підприємство. А саме: придбання, ремонт, відновлення й експлуатація автомобільного транспорту та його реалізація і сервісне обслуговування в установленому порядку.

 Мало влади «радикалам» в обласній раді, хочуть навівати страх і на звичайних людей та суб`єктів господарської діяльності. Наступний кричущий пункт в переліку - проведення періодичного обстеження об`єктів житлового та нежитлового фонду з метою визначення їхнього технічного стану та відповідності вимогам нормативних документів у встановленому порядку. 3дійснення, відповідно до вимог законодавства, контролю за використанням житлових та нежитлових приміщень за призначенням, переплануванням та вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень в установленому законом порядку. Не складно здогадатися, що мета цієї діяльності - приходити з перевірками й виходити з повними кишенями. Однак виникають сумніви в законності цього пункту статуту, адже інші перевіряючі структури нікуди не зникають. Відтак, не зрозуміло, як вони мають взаємодіяти.

 Хочуть «радикали» й мобілізовувати українських хлопців. Організація та участь у здійсненні заходів, пов`язаних з мобілізаційною підготовкою та цивільною обороною на відповідній території - наступний пункт в статуті підприємства, яке хотіли створити радикали. Крім того, хочуть торгувати і постачати газ, нафту й інші енергоресурси, виконувати функцію генерального підрядника в галузі промислового та житлового будівництва в установленому порядку. Зайнятися деревообробним виробництвом.

«Радикали» хочуть, щоб це підприємство здійснювало діяльність щодо розрахунку тарифів на утримання будинків і споруд, сприяло виробникам комунальних послуг у забезпеченні споживачів тепло-, електроенергією, водопостачанням, водовідведенням, газом.

Цьому підприємству хотіли надати право відчужувати закріплене майно, здавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби.

Цікаво, що «радикали» сподіваються на довічне керування Рівненщиною, бо планують призначати на посаду та звільняти директора цього комунального монстра лише за розпорядженням голови Рівненської обласної ради. Як зрозуміло з тексту, думка депутатського корпусу їх не цікавить.

І найцікавіше в кінці. Не факт, що прибутки наповнять бюджет області, бо в статуті записано: прибуток підприємства використовується виключно в порядку, визначеному Власником або уповноваженим органом.

До слова, ще напередодні, з цього приводу, ми звернулися до прес-служби голови облради за коментарем, однак поки відповіді редакція не отримала.

З повною версією статуту можна ознайомитися натиснувши на наступне посилання: тисніть тут

 Михайло Чубай

 

Кількість переглядів: 4699