У Рівному судді Януковича спробують втриматися у своїх кріслах?
11.04, 21:19

Як стало відомо сайту "takeinfo.net", 15 квітня у Рівненському окружному адміністративному суді мають відбутися збори суддів, які таємним голосуванням повинні обрати нового голову та його заступника. Однак, чи буде цей голова і його заступник новим?? Навряд чи...

Зауважимо, що відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової системи України», який набрав чинності 11 квітня 2014 року, припинено повноваження голів та їх заступників усіх судів, в тому числі і рівненських. Цей же закон передбачає, що новий голова суду обирається шляхом таємного голосування зборами суддів на строк не більше 1 року.

 Разом з тим, автори закону упустили один нюанс: вони не передбачили у ньому заборони діючим керівникам судів бути обраними повторно за новою процедурою.

 Ні для кого не секрет, що діючі керівники судів та їх заступники, які працювали на режим Януковича та змогли утвердитися як впливові особи у колективі, просто так не захочуть втрачати свої позиції і спробують переобратися на новий строк уже шляхом таємного голосування, тобто за новим Законом.

 Така ситуація спостерігається сьогодні і в Рівненському окружному адміністративному суді. Навряд чи хоче втрачати своє крісло голови суду Василь Шарапа, який керує адміністративним судом починаючи від часу його створення, тобто з 2007 року, а в 2013 році в розпал суспільно-політичної кризи отримав «благословіння» Вищої ради юстиції на повторний п’ятирічний строк.

За весь час свого правління Василь Шарапа зміг достатньо укріпитися в області, аби мати намір очолити суд, уже втретє. Навіть попри те, що за період його перебування на посаді адміністративний суд продемонстрував себе не з найкращої сторони.

 Зокрема, у 2011 році суддя цього суду Оксана Дудар прийняла постанову, якою заборонила встановлення наметового містечка у місті Рівному на підтримку заарештованої на той час Юлії Тимошенко. У 2013 році ця ж сама суддя Дудар прийняла ще два рішення, якими заборонила проведення мирних зібрань під стінами Рівненської обласної державної адміністрації та обласного управління міліції. Очевидним є те, що ці рішення, як і в 2011 році, приймалися виключно на догоду діючої на той момент влади, адже екс-президенту Януковичу не подобалося розгортання революційних настроїв в регіонах України.

 Щоправда, рішення судді Дудар ніхто виконувати не збирався і рівняни прийняли активну участь у революційних подіях грудня – лютого.

Все це можна було б списати на випадок. Проте, за інформацією з достовірного джерела, Василь Шарапа, перебуваючи тривалий час на адміністративній посаді, зміг зібрати у своєму штаті тих суддів, які сьогодні за першим його покликом готові виконувати вказівки. Назвемо їх умовно - судді-тітушки!

Кажуть, серед нинішніх суддів таких половина. Подейкують, що в їх числі й Людмила Жуковська, яка відома тим, що під її головуванням адміністративний суд відмовився задовольнити позов опозиційного кандидата Сергія Кошина проти Окружної виборчої комісії № 155 про припинення фальсифікацій виборів. Про це широко повідомлялося в засобах масової інформації: pravda.com.ua. Рішення судді Жуковської у 2012 році дало можливість визнати Миколу Сороку обраним народним депутатом на 155 окрузі – єдиного представника Партії регіонів на округах в Рівненській області.

 

Суддя Л. Жуковська, голова суду В. Шарапа

Рівненські юристи говорять, що до «своїх» належить і заступник голови суду пані Ніна Гудима, яка вирішила, що вимагати відставки Уряду – це незаконно, а тому свого часу скасувала рішення Радивилівської районної ради № 475 від 03.12.2013 року «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні», де йшлося про засудження режиму Януковича та про необхідність відправити уряд у відставку. Правники переконують, що працюють у команді Василя Шарапи й такі судді як Дмитро Зозуля, Сергій Борискін, Наталія Дорошенко, Дмитро Махаринець, Володимир Щербаков та Юрій Гломб, які відносяться до категорії «місцевих», тобто родом з Рівненщини, та були призначені на свої посади не без сприяння Василя Шарапи.

 Славнозвісна Оксана Дудар, теж, подейкують, входить до цієї команди. Вона прийшла в новостворений суд разом з паном Шарапою на посаду спочатку керівника апарату, а потім стала суддею. Можливо, бажання віддячити шефові у кожній справі бере гору над Законом та Конституцією?!

 

Суддя Оксана Дудар

Однак, це не єдині справи, в яких адміністративний суд під керівництвом п. Шарапи демонстрував свою повну відданість режиму Януковича. Адже це той самий суд, який впродовж грудня – лютого скасовував усі рішення місцевих рад, які закликали мешканців до страйку, вимагали відставки уряду, застосування санкцій з боку ЄС до Януковича і його «сімї», припинення кровопролиття та в будь-який інший спосіб, заявляли позицію громади. Щоправда, така позиція не подобалася владі, на догоду якій адміністративній суд з максимальною швидкістю скасовував усі рішення. Як нам повідомило достовірне джерело в адміністративному суді, за «позитивний» для влади розгляд цих справ Василь Шарапа ніс персональну відповідальність перед керівництвом облдержадміністрації (на той час), оскільки 10 грудня отримав рекомендацію призначення на посаду голови цього суду вдруге, а тому, швидше за все не міг упасти перед владою «обличчям у багно».

Окремої уваги заслуговують роботи по проведенню реконструкції приміщення, в якому засідає адмінсуд по вул. 16 Липня, 87.

Читайте також: Що говорять судді Господарського суду міста Києва Ганна Бондаренко та Алла Пригунова про так звану судову реформу.

Як повідомляв інформаційний портал 4vlada.com, Рівненський окружний адміністративний суд за результатами тендеру уклав угоду з ПП «РАНГ» на реконструкцію приміщення у Рівному по вул.16 Липня, 87 (1-а черга будівництва). Вартість угоди склала понад 6 мільйонів 620 тисяч гривень. Про це повідомлялося у «Віснику державних закупівель». Також на розгляд була подана пропозиція від приватного підприємства - фірми «Мека». Вартість пропозиції була меншою майже на 670 тисяч гривень, та з невідомих причин переможцем торгів стало ПП "РАНГ".

 Як нам стало відомо, на реконструкцію приміщення, що на фото, уже витрачено близько половини цієї суми (понад 3 млн. гривень), проте жодних робіт за адресою вул.16 Липня, 87 з метою зведення запланованого приміщення доці не виконано, а розібрані стіни старого, які мають реконструювати, уже понад півроку стоять намертво. Навряд чи за решту 3 мільйони можна буде збудувати приміщення таке, яке заплановане:

 Рівненська обласна рада в розпал суспільно політичної кризи також дала свою оцінку діяльності адміністративного суду, зазначивши, що «адміністративний суд став філією самої влади». Про це йдеться у рішенні депутатів від 20 лютого № 1137.

Очевидно, що втрачати такий фінансовий та адміністративний ресурс ніхто не хоче. А тому старі керівники судів, використувючи прогалини у прийнятому законі про люстрацію суддів, спробують за рахунок своїх прихвоснів обратися на новий строк.

Про те, що такий сценарій почав реалізовуватися, уже повідомляють в Києві. Зокрема, одіозні судді повторно збираються очолити Вищий господарський суд України та уже намагалися провести збори суддів з цього питання: pravda.com.ua

Швидше за все аналогічний сценарій буде реалізований і в Рівненському окружному адміністративному суді, адже нинішньому очільнику втрачати є що, а можливості зберегти себе на посаді за рахунок правильного голосування «суддів - тітушок», яких у нього більшість, наявні.

Єдине питання в тому, чи визнає громадськість такі нові – старі призначення?

Віктор Биков

 

Кількість переглядів: 7166