Хто прикриває головного «свободівця» Рівного, який скалічив життя цілій родині?
13.04, 17:21

Вже пішов четвертий рік, як у Рівному розслідують ДТП за участю очільника обласного управління охорони здоров’я. Начальник на іномарці збив пенсіонера. Пізніше чоловік сконав у лікарні. Рідних намагалися переконати, що Юрій Осіпчук тут ні до чого. Нібито, 75-річний велосипедист помер від старості. На контакт з рідними ніхто не пішов, а у справі з’явився свідок. Словом, він з тієї ж партії «Свобода». Усе затихло. Але нещодавно звільнився процесуальний прокурор, який супроводжував слідство. Розгляд кримінального провадження закипів з новою силою, - пише rivne.media

 Фатальна аварія

У Рівному на перехресті вулиць Міцкевича-Кавказька-Пушкіна машина «Рено кенго» збила 75-річного Миколу Філіпчука. Коли рідні прибули на місце зіткнення, то виявилось, що їх батька уже забрала карета швидкої допомоги. Водій автомобіля (місцевий лідер «Свободи» у Рівному) Юрій Осіпчук їх заспокоїв. Казав, що допоможе, чим зможе. Оплатить лікування, поставить чоловіка на ноги. Очільник управління охорони здоров’я Рівненщини обіцяв, що завдяки його зв’язкам потерпілого покладуть в одну з найкращих медичних установ.

«Осіпчук мені говорив, щоб я не хвилювався, що ми будемо друзями. Спочатку обіцяв відшкодувати збитки за велосипед. Потім - кращих масажистів та лікарів. Завезти батька до київської лікарні», - розповідає син збитого Тарас Філіпчук.

За його словами, коли у лікарні його батько помер, то вони виявили, що в довідці про причину смерті розповідається про слабке серце. Через їх наполягання документи переробили. Причиною загибелі уже була вказана травма голови.

 

«Згодом Осіпчук моїй мамі прямим текстом сказав, що його заспокоїло партійне керівництво. Так би мовити, йому це питання вирішать. Я Олегу Тягнибоку та Олегу Осуховському писав на Facebook, але відповіді не отримав», - додає Тарас.

 Зазвичай, коли таке трапляється, то високопосадовці намагаються якось по-доброму вирішити справу. Виплачують рідним моральну компенсацію, беруть на себе усі витрати на лікування та поховання. Ця аварія трапилася ще у 2014 році. За переконанням рідних загиблого, з ними навіть не намагалися піти на «мирову».

Свої в прокуратурі

Варто зауважити, що після перемоги Революції Гідності політичні сили в області розділили між собою вплив на силові відомства та владні структури. Під вплив «Свободи» потрапила посада голови Рівненської ОДА, обласних прокурора та керівника управління охорони здоров’я. Додамо, що Генеральною прокуратурою України почав керувати Олег Махніцький. Після свого призначення на пост він, як годиться, припинив своє членство у «Свободі».

Заморожений процес

У справі є свідок. Він зазначає, що автомобіль начальника охорони здоров’я не винен в ДТП. Цим свідком є депутат Рівненської обласної ради від фракції «Свобода» Володимир Муляр.

«Осіпчук не винен», фото Facebook

«Я перебував недалеко від місця аварії. Це можна легко перевірити за допомогою мого мобільного. Побачивши, де він діяв у той час. Юрій Осіпчук невинен», - переконує Володимир Муляр.

Процесуальний прокурор проводив відтворення аварії з водієм без слідчого поліції. Подію розглядали в контексті того, що велосипедист не перебував на головній дорозі, бо змінив траєкторію руху. Тому ДТП – це його провина.

Але в 2016 році докорінно змінюється керівництво прокуратури Рівненщини. Пізніше процесуальний прокурор теж іде з посади.

Крига скресла

Слідчий поліції починає проводити повторне відтворення подій. За нашою інформацією, зараз шукають докази того, що потерпілий їхав по головній дорозі та почав виїжджати на кільце по вулиці Міцкевича. А начальник ж рухався від Рівненської ОДА та не пропустив велосипедиста.

«Кінцевого рішення в справі немає. Ще проводяться слідчі дії. Якщо будуть підстави, то буде оголошена підозра Юрію Осіпчуку. Все буде залежати від сукупності зібраних доказів. На основі них ми з процесуальним прокурором будемо приймати рішення. Складність у тому, що справа непроста. Тому досудове розслідування триває так довго», - пояснює ситуацію старший слідчий відділу розслідувань злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУ Нацполіції Рівненщини Олександр Гонтар.

Ми намагалися зв’язатися із Юрієм Осіпчуком два дні. Телефонували до нього об 14:00,16:05, 17:07, 17:20, 17:21, 18:01, 19:28, 20:05 та о 9:40. Але він не піднімав слухавку. Не реагував навіть на наші SMS. Імовірно, знав, про що буде розмова.

Тому ми зв`язалися з його адвокатом. Адвокат начальника управління охорони здоров’я Олег Захарчук відстоюватиме позицію невинуватості свого підопічного.

«Юрій Осіпчук допомагав чоловіку, коли він перебував у лікарні. Після його смерті рідні відмовилися йти на «мирову». Хоч варіант того, аби переказати їм певну суму коштів розглядався та ще розглядається. Ми надіємось, що інша сторона погодиться на нашу пропозицію. Більше я вам сказати не можу, адже ще триває слідство. Ця справа так затягнулася через політичні моменти», - говорить адвокат.

В свою чергу, адвокат потерпілої сторони Максим Луцюк стверджує, що якби Юрій Осіпчук дійсно хотів примиритися, то б це давно уже зробив. Адже справа тягнеться ще з 2014 року.

«Суд зобов’язав колишнього процесуального прокурора провести додаткові слідчі дії. За весь цей час він ухвалу суду не виконав ще й звільнився з прокуратури. Зараз усе залежить від слідчого поліції. У нас до нього претензій немає. Розвиток подій важко передбачити», - висловлює позицію потерпілих адвокат.

От так і буває, їдете ви на роботу, а під колеса вашої машини кидається велосипедист. Вони ж у нас зараз усі таки. Потім процесуальний прокурор із власної ініціативи сам починає проводити слідчі дії. А слідчий поліції не втручається у процес, а спокійно спостерігає за тим, що діється. Зараз усе залежить від того, чи вдасться у цій справі об’єктивно зібрати докази. Адже за всі вчинки рано чи пізно доведеться відповідати.

Богдан Слонець, rivne.media

ФОТО: 4vlada.com

 

Кількість переглядів: 4670