Чи ступала нога «господаря» Рівного в Новий двір?
11.09, 11:26

У містах під час ремонту будинків часто доводять до пуття лише фасади і ті бокові частини, які видно широкому загалу. Водночас тил залишається занедбаним. Щось подібне відбувається і в селах, коли окремі «господарі» «язиком вилизують» власні двори, а зрізані під час наведення порядку дерева, зібране листя чи ін. вивозять й викидають посеред поля, лісу чи просто на дорозі. Та… головне ж не посеред власного двору. І хоч у всьому цивілізованому світі така поведінка вважається безгосподарністю, та в нас вона сприймається нормально і не зазнає суспільного осуду.

Так уже склалося, що у нас окремі «господарі» звикли доводити до ладу «обличчя», а «руки», «ноги» та більш «інтимні місця» залишати не в найкращому стані. Адже, імовірно, піклуються вони не про вирішення проблем, а лиш «про людське око».

От нещодавно у центрі Рівного чергові декілька мільйонів бюджетних грошей «закатали» в асфальт. Про якість робіт й казати не варто. Повідомлення у ЗМІ «говорять» самі за себе (наприклад, Дощ у Рівному показав помилки проектувальників: Соборну знову виправляють).

Але… те, що «фасад» «підфарбували», то це добре. Хоч місцевим чиновникам, водіям маршруток, тролейбусів, таксі, і тих хто мешкає чи працює в центрі стало приємніше їздити. Але хто це? Це ті (здебільшого), хто живе у Рівному й так знає: де лад, а де ні.

А як же гості… і, наприклад, ті, хто може бути потенційними інвесторами міста (будь-то зацікавлені «інвестувати сюди» мільйони, власну працю, створювати тут свої сім’ї тощо. Що ці люди бачать, коли приїздять у місто чи проїздять через нього?

Наприклад, візьмемо відрізок дороги, яка веде до міст Здолбунів та Острог. Гості й всі, хто проїздить з Рівного в Здолбунів, Острог, Нетішин, Славуту, Шепетівку тощо бачать у всій «красі» як ставляться «господарі» Рівного до власного «дому». Зокрема, уже більше аніж півроку ось таким (наведено на фото) «краєвидом насолоджуються» всі пасажири і водії маршруток «Рівне-Здолбунів», «Рівне-Острог», «Рівне-Славута», «Рівне-Квасилів», «Рівне-Мізоч» й десятків інших, а також автомобілів, що проїздять у відповідному напрямку, минаючи зупинку «Новодвірська» в сторону Здолбунова чи навпаки.

То ж, яке враження може складатися про Рівне у студентів, які через нього автобусами дістаються до Острозької академії на навчання (а їдуть туди студенти не лише із Рівненщини, але й і з Волині та Житомирщини тощо). І це я згадав лише про студентів, що їдуть в одне містечко Острог. А ще ж.. є ті, хто минає новодвірські «траншеї» по дорозі до сусідньої Хмельницької області (міст Нетішин та Славута).

Хтось скаже: ям багато і це ще дрібниці! Так, проблем справді вистачає!

Але, чому перехрестя вул. Чорновола та Соборної (там, між іншим, дорожнє покриття ще було пристойне) наново «закатали», а «страждання» водіїв в районі Нового Двору тривають? Чому дороги біля Рівненських міської ради та обласної адміністрації кращі від дороги по вул. Чорновола в районі Нового двору?

Може справа в тому, що як завжди домінує принцип «головніше за все порядок у себе в дворі», а на окраїни «начхати»?

Згідно п. 3.1. Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14.02.2012 № 54, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 березня 2012 р. за № 365/20678, під час планування робіт з ремонту та утримання вулиць та доріг повинна враховуватись оцінка стану вулиць та доріг.

Цікаво, а чи враховували «господарі» Рівного таку оцінку під час планування робіт з ремонту й утримання вулиць та доріг міста Рівне, перед тим як проводили ремонт центральної вулиці? І чи взагалі проводились в Рівному технічні огляди та обстеження доріг?

На мою думку, може й проводилися. Але тут проблема в іншому. Діюча система планування робіт з ремонту доріг є неефективною та залежить від суб’єктивних факторів. Оскільки, як на мене, вирішальну роль під час визначення того, яку дорогу відремонтувати в першу чергу, а з ремонтом якої можна зачекати, залежить не від «стану дороги», а від того, хто по ній їздить. І це, нажаль, наші реалії!

От по Соборній їздять міський голова, депутати, члени виконкому Рівнеради, то і дорогу вимостили.

А по вул. Чорновола (як їхати на Здолбунів, Острог, Шепетівку, Хмельницький) після проїзду повороту в сторону «палаців» місцевих «князів» в районі Басового Кута (неподалік від зупинки Новодвірська – на повороті поруч із буд. 126 по вул. Чорновола) їздять прості люди. Так там вже не дорога, а те, що від неї залишилося. І враження складається таке, що міській владі до неї байдуже.

  Фото ситуації неподалік зупинки Новодвірська:

 

Кількість переглядів: 19940