7 підстав для звільнення Миколи Драганчука
22.01, 11:04

Після місцевих виборів, які пройшли у 2015 році, Рівненська обласна рада мало нагадує орган місцевого самоврядування, швидше знімальний майданчик, де завжди знайдеться тема для негативного сюжету чи просто скандальної новини. Воюють всі і зі всіма, і так вже більше двох років. В результаті, виборець з блакитних екранів та шпальт газет слідкує за постійними чварами та зміною голів обласної ради, яка супроводжувалася навіть рукоприкладством. А все тому, що при всій повазі до попередників та нині діючого голови, жоден з них не володів достатнім авторитетом і в процесі керування обласною радою не зміг наростити управлінські м’язи, щоб втримати ситуацію під контролем.

Результат пошуку зображень за запитом "Бійка в обласній раді РІвненській Вознюк"

Не вдалося цього зробити й Миколі Драганчуку, відтак, як результат, ще в минулому році депутати не підтримали звіт про діяльність голови облради, а вже у п’ятницю виконавчий апарат Рівненської облради зареєстрував подання 23 депутатів, які вимагають скликати 2 лютого позачергове засідання, щоб звільнити нинішнього голову ради і обрати нового.
Сумнівів, що наступного місяця Рівненщина отримає нового голову Рівненської обласної ради вже не має, і ось чому:

1. Несамостійний
Попри те, що саме Микола Драганчук обраний головою обласної ради, фактично всіма процесами керував його політичний патрон, лідер фракції «Батьківщина» в обласній раді Микола Кучерук. Саме він вирішував долю того чи іншого питання, а пан Драганчук виконував функцію підписанта та публічної особи й був абсолютно несамостійний у прийняті рішень. Такий дуалізм втомив депутатський корпус й це стало однією з причин, чому депутати підписали подання про скликання позачергової сесії та звільнення голови облради.

2. Відсутність авторитету
Ця причина випливає з вищезгаданої. Апріорі неможливо здобути політичної та репутаційної ваги, якщо ти абсолютно не самостійна фігура у прийнятті рішень. Працюючи в тіні Миколи Кучерука, ще чинний голова облради так і не зміг обзавестися авторитетом серед депутатського корпусу.

3. Не тримає слово
Миколу Драганчука журналісти неодноразово «ловили» на недотримані слова. Рік тому він публічно пообіцяв колективу аеропорту, що питання щодо звільнення директора летовища Ігора Насинюка винесе на сесію, щоб його долю вирішував депутатський корпус. Але так не трапилося й Микола Драганчук, одноосібно, тихцем, підписав розпорядження про його звільнення, яке згодом скасував, оскільки звільнив директора незаконно. Варто пригадати, як Юлія Тимошенко зобов`язала пана Драганчука скласти повноваження через те, що рівненська Батьківщина створила коаліцію з БПП і він пообіцяв журналістам, що це зробить, але так і не зробив. Окрім цього, він весь час повторює, що не тримається за посаду й готовий піти в любий момент, як тільки буде така воля депутатів, однак, і це підтверджує ситуація зі збором підписів за проведення позачергової сесії, цього не робить і всіляко відтягує час, щоб втриматися на посаді. 

4. Не зупинив роздачу приватним фірмам бурштинових земель
Рівненська обласна рада за головування Миколи Драганчука роздала тисячі гектарів бурштинових земель приватним фірмам. До слова, за головування трьох його попередників, жодної сотки землі роздано не було. На переконання нардепа від Радикальної партії Ігора Мосійчука, це відбулося тому, що місцева Батьківщина причетна до нелегального видобутку сонячного каміння.

5. Ставить політичні інтереси вище людських
Рівненська ОДА ініціювала проведення позачергової сесії обласної ради для того, аби внести зміни до обласного бюджету, які стосуються багатьох важливих для Рівненщини питань. У тому числі ці зміни передбачають підвищити норми грошових витрат на харчування одного хворого в день до 20,0 гривні в обласних медичних закладах вже з 1 березня цього року. До цього ця сума становила 15 гривень на день, що недостатньо для нормального харчування хворих. За словами директора департаменту фінансів облдержадміністрації Лідії Біляк, кошти для цього в сумі 5 мільйонів 300 тисяч гривень вдалося віднайти за рахунок так званого вільного залишку коштів за результатами виконання бюджету 2017 року. Тобто це різниця між видатками та доходами обласного бюджету.
— Ще з осені минулого року керівництво ОДА та обласного управління охорони здоров`я опрацьовувало питання як покращити харчування хворих у медичних закладах. Однак ми мали дочекатися завершення року, аби бачити, чи матимемо змогу це зробити. Оскільки за минулий рік наша область виконала план за надходженнями на 105% і в нас була економія за деякими витратами, то з`явилися вільні кошти. Виникло питання, куди їх спрямувати. Голова РОДА Олексій Муляренко відразу висловив думку, що ця сума має бути витрачена на потреби хворих. Таким чином, ми, як головний розпорядник бюджетних коштів, підготували необхідні документи, для того щоб гроші було передано закладам охорони здоров`я, — розповіла Лідія Біляк. Однак розгляд цього питання виявився під загрозою, адже голова Рівненської обласної ради, представник ВО «Батьківщина» Микола Драганчук відмовляється найближчим часом збирати сесію. Очільник Рівненщини Олексій Муляренко каже, що ОДА направила офіційний лист щодо важливості проведення засідання обласної ради найближчим часом, аби якнайшвидше вирішити питання внесення змін до обласного бюджету. В тому числі й матеріального забезпечення деяких лікарняних закладів Рівненщини.
— Окрім офіційного листа, який ми направили в облраду, я особисто телефонував Миколі Драганчуку в п`ятницю
5 січня з пропозицією зустрітися і обговорити питання, які ОДА пропонує винести на сесію. Однак Микола Миколайович відповів, що серед тих питань, які ми пропонуємо, немає важливих і він взагалі вже не на місці, а тому зустрітися не має змоги. На мою думку, це саме той приклад, коли політичні інтереси стають важливішими за вирішення людських проблем, — повідомив Олексій Муляренко.

6. Відсутність стратегічного бачення розвитку області
За весь час, що Микола Драганчук перебуває на посаді, він не ініціював жодного важливого рішення, яке б позитивно вплинуло на розвиток області. За його головування обласна рада перестала бути центром прийняття рішень і перетворилася на орган, який обслуговує інтереси партії «Батьківщина».

7. Кадрові призначення
Це найбільш болюче питання за часів головування Миколи Драганчука. Справа в тому, що процес призначення керівників комунальних закладів та установ перетворився на фарс. Компетенція та професіоналізм кандидатів відійшли на другий план. Показовим став Рівненський онкодиспансер, який в результаті вже кілька місяців без керівника. А все тому, що Микола Кучерук робив все, щоб головним лікарем закладу став представник Батьківщини Олександр Ткач. Зрештою, історія завершилася нічим, навіть після того, як його конкурент Григорій Максим’як зняв свою кандидатуру. Депутати все одно не підтримали батьківщинівця. Це ще один показовий приклад, коли політичні інтереси стають важливішими за вирішення людських проблем.

Фото hromadskeradio.orgrivnepost.rv.ua

 

 

 

Кількість переглядів: 2570