Чому Санта Клаус розмовляє як Азаров?
03.12, 00:26

Дивився сьогодні мультфільм «Вартові легенд». Хороша казочка. Добрий, не затягнутий сюжет та якісні 3D ефекти. Однак, найбільше мене вразив так званий «професійний український переклад». Точніше, дубляж одного конкретного персонажу – Санти діда Клауса.

Автори проекту вирішили, що сивобородий, татуйований наче бандит в законі здоровань із двома шаблями і добрим серцем має розмовляти точнісінько, як наш прем’єр Азаров. Як тільки Санта починав «гаварити про гарабца якой сідєл на гелке, паслізнувся і упав абліччям аб асфальт…», у мене зникала посмішка з обличчя. Дратувався, розстроювався, а потім зрозумів. Це, напевно, тепер така нова мовна політика. На зразок американської толерантності до національних меншинств. Тільки у нас – терпимість до мов.

Вартові легенд
Ось цього сивобородого, татуйованого здорованя автори українського перекладу наділили суперсилою розмовляти наче прем`єр Азаров

Ви помічали, що у більшості імпортних стрічках серед головних героїв обов’язково має бути афроамериканець, азіат та жінка. Так званий голлівудський джентльменський набір. Між іншим, його формально затвердили на найвищому державному рівні. Щоб не травмувати почуття чорношкірих, вузькооких та гендерностурбованих. У нас ситуація ще складніша. Візуально, абсолютна більшість населення країни – слов’яни. Частина із них «разговаривает», частина – «розмовляє», а все національне керівництво - «разбалакує как уміє». Тому і придумали додавати у стрічки з «професійним українським перекладом» персонажа, який би говорив, наприклад, як Азаров. Так би мовити, - «па людські». Можливо, це зробили для того, щоб ті, хто «міже адначано размавляти на расійськом і українском» не переживали через вроджений кретинізм, який заважає вивчити національну мову. Чи навпаки, - щоб звернути увагу людей на те, як вони розмовляють у повсякденному житті. А може, Санту Клауса у «Вартових легенд» дійсно озвучував Азаров. Тоді, йому респект і уважуха.

У будь якому разі, на мою суб’єктивну думку, мультфільм хороший. Хто ще не бачив, раджу сходити. Від тих хто вже подивився буду радий прочитати про враження. 

Кількість переглядів: 5017