Куди подівся проект реконструкції "Авангарду"?
22.09, 16:26

Минуло більше року з того часу як Володимир Хомко публічно пообіцяв здійснити капітальну реконструкцію стадіону «Авангард» за рахунок міського бюджету. На підтвердження своїх слів міський голова показав згодом журналістам комп`ютерний макет оновленої арени, проект якої замовили львівському підприємству «Артпростір» за півтора мільйона.

З того часу справа реконструкції не просунулася ані на крок. Спрацювала добре перевірена міською владою Рівного схема — потрібна організація отримує із бюджету гроші за проект того чи іншого об`єкта і на цьому все. За такою схемою в Рівному вже «проектували» культурний центр на вулиці 16 Липня, «відновлення замку Любомирських» і так далі. На виході маємо закинуті ділянки, де ніхто і не збирався нічого будувати.

Зі стадіоном вийшло дещо складніше. На відміну від міфічного «замку Любомирських» міський стадіон є одним із головних громадсько-культурних об`єктів міста, і «забути» про обіцяну реконструкцію Володимиру Хомку не дадуть численні спортсмени та уболівальники.

У відповідь міський голова періодично «змінює покази», відсуваючи початок робіт спочатку на весну 2017-го, потім на літо, потім на осінь… Далі відсувати вже не було куди, тож в хід пішла нова версія — проект стадіону, який мав «пройти експертизу», загадково «загубився». Де знаходиться практично повністю оплачений з бюджету документ — не знає ані міський голова Володимир Хомко, ані голова обласної футбольної федерації Олексій Хахльов, ані… власник підприємства «Артпростір» Михайло Білик. Більше того, ніхто не знає, в якій саме організації проходить оця безкінечна «експертиза проекту». Принаймні в «Укрдержбудекспертизі», яка, як всі думали, оцінює проект, заявили, що документів щодо «Авангарду» їм не надсилали.

Звідси запитання — а чи був цей проект взагалі? Саме проект, а не дешева комп`ютерна картинка, яку показували журналістам та депутатам міськради? Ось що сказав з цього приводу Сергій Кушнір, начальник міського управління капітального будівництва, яке укладало договір з «Артпростором»:

— Проектанти самі передають документи на експертизу, обираючи експертну організацію, і нам дають уже погоджені проекти, тому ми й не знаємо, до кого саме звернувся «Артпростір». Обіцяли нам, що проект буде у п`ятницю, але досі його немає. Підприємство протермінувало з виконанням угоди, тому буде, найімовірніше, накладено штраф. У договорі пеня передбачена, будемо розраховувати суму. Відмовлятися від цього проекту і шукати нових проектантів нелогічно. По-перше, цей проект практично готовий, по-друге, вже заплачено частину коштів.

А як свідчать дані з єдиного веб-порталу використання публічних коштів E-data, міська влада Рівного переказала «Артпростору» уже більшу частину із передбачених договором 1,5 млн. грн. У червні минулого року львів`яни отримали 447 тис. грн. авансу, а у березні цього року — ще 470 тис. грн., що разом складає 917 тис. грн.

Цікаво, що договір з «Артпростором» підписували не за результатами відкритого тендера, а на основі рекомендації робочої групи з депутатів Рівненської міської ради, тренерів і представників міського управління молоді та спорту. Зокрема, у групу входили депутати Олександр Нестерук, Галина Кульчинська, Віталій Павелків, а також президент «Вереса» Олексій Хахльов. Вибір львівського підприємства вони пояснювали тим, що воно запропонувало компромісне рішення, щоб на стадіоні могли займатися не тільки футболісти, а й представники інших видів спорту, зокрема легкоатлети.

Виходить, що поважні та відповідальні люди, які обіцяли місту реконструкцію стадіону, або стали жертвами дешевого обману, або вільними чи невільними учасниками сумнівної комбінації з майже оплаченим проектом, який ніхто не бачив і який тепер «загубився».
У цивілізованій країні ці люди мали б або знайти та покарати махінаторів, повернувши бюджетні кошти, або відшкодувати ці витрати з власних кишень. У нецивілізованій же країні, тобто у нас, нам ще довго розповідатимуть про «пошуки проекту», якого поки що немає, як немає і обіцяної на всю Україну реконструкції стадіону. І, скоріше за все, — не буде.

Джерело: "Рівне вечірнє"

Кількість переглядів: 554