Стало відомо, за що звільнятимуть голову Рівненської облради
20.02, 09:57

Голова Рівненської облради Микола Драганчук вже на найближчій сесії може залишитися без посади. Наразі з цього питання вже зареєстрований проект рішення. Чинного голову представники Радикальної партії звинувачують в тому, що він як представник партії "Батьківщина" утворив союз з представниками Блоку Петра Порошенка, розпочав роздачу бурштинових земель для приватних фірм, наближених до партійних босів та керівництва Рівненської ОДА. Крім того Микола Драганчук отримав "на горіхи" за розподіл бюджету розвитку в сумі 48 млн. грн., який відбувся на кілька персон, які представляють владу. Інших депутатів, просто забули й на їх округи не виділили жодної гривні.

Читайте також: Прокуратура почала боротьбу з «бурштиновим королем» Рівненщини

- Днями, як вже відомо багатьом моїм землякам, зареєстрував у Рівненській обласній раді проект рішення щодо висловлення недовіри, дострокового припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Миколи Драганчука.
Поясню, що саме спонукало зареєструвати проект рішення про недовіру БЮТівському голові облради.
Коли пана Драганчука «обрали» на посаду, він одразу продемонстрував, що не є самостійною фігурою. То посилався на Київ, то на місцевих керівників БЮТу, розповідаючи, що якщо керівництво прийме таке рішення, то він напише заяву на звільнення. Його керівництво таки ухвалило це рішення, було дано команду писати заяву, що підтвердив і сам пан Драганчук. Та згодом він почав посилатися на місцевих – мовляв, саме вони його обрали. У результаті втік у відпустку і його некомпетентний шеф: Микола Кучерук поїхав залагоджувати проблему до своєї шефині - пані Юлі-кремлівської зозулі. Вочевидь, йому нелегко було пояснити їй, як так сталося, що на Рівненщині партія, що замилює очі нашим громадянам опозиційною риторикою, об’єдналася з партією влади - Блоком Петра Порошенка. Відомо, що лідерка їхньої партії не до кінця погодилася на таке, але поки що закриває очі на це гібридне об’єднання. Закриває, вочевидь, не за просто так.
Слабко вірилося у те, що людина зі слабким духом обійме цю посаду і одразу почне працювати як ефективний менеджер зі стійким стрижнем. Можна було сміливо прогнозувати, що Драганчук буде лобіювати інтереси своїй шефів та шефинь, які його на цю посаду і поставили. Однак найгірше, що він одразу завзято взявся розкидатися природними багатствами області, чого до нього не робив жоден голова обласної ради. Перебуваючи на цій посаді, я не дозволив вкрасти у громади жодного квадратного метра області під видобування бурштину та знищувати екології нашої області. Навіть БППшний Олександр Корнійчук, який зі своїм адмінресурсом ставав на перепоні моєму поновленню на посаді, не підписав дозволів жодній бандитській фірмі, яка забирає майбутнє у жителів нашої області.
Натомість пан Драганчук, доки він на посаді, незважаючи ні на що, сміливо роздає все, що «погано лежить» у нашій області. Тому за кілька місяців вже три фірми отримали дозволи на видобування бурштину: «РЕД МЕД», «Інклюз-8» та сумнозвісна фірма «Санкамян», до якої причетні БЮтівські «смотрящі» з Сарненського району, звідки родом сам пан Микола. Загальна площа розданих земель складає близько 1 тис га. Натомість, наша команда Радикальної партії Олега Ляшка у період мого головування облрадою не дозволила фірмі «Надраспецлендресурси» «зайти» в область і загарбати ділянку площею 35 тис. га. Та й іншим фірмам тоді було відмовлено на позачерговій сесії. Звісно, це не те, що хотіли олігархи від нового голови облради Миколи Драганчука але вже був отримано сигнал, що, мовляв, відпрацьовуємо і будемо далі відпрацьовувати. Не знаю, що отримали Драганчук і компанія з роздачі бурштинових земель. Але у тому, що це принесе лише біль та пограбунок жителям північних районів, можна не сумніватися.
Рухаємося далі. З початком нового, 2017 року усі депутати сподівалися, що коли відбуватиметься розподіл бюджету розвитку в сумі 48 млн. грн., то буде враховано думку усіх фракцій, і політика жадібності та сваволі залишиться у минулому. На жаль, цього не сталося, і бюджетна комісіях розподілила величезну суму на кілька персон, які впливають на своїх депутатів та гарно їм замилюють очі: мовляв, це все мені і знову мені, але колись і вам щось буде. Я, до речі, подав проект рішення про те, щоб 25 % від перевиконання бюджету області ділити порівну між обласними депутатами на їхні округи. Але і тут супротив неймовірний. Подібний розподіл коштів відбувається у Житомирській обласній раді з 2006 року. І якщо ОДА пояснює, що це незаконно, то чому нікого в Житомирі не посадили за 11 років, доки саме так розподіляють кошти бюджету розвитку? Щоб виправити цю обурливу ситуацію, нині веду перемовини з головою бюджетної комісії Юрієм Благодирем. Про результат перемовин повідомлю пізніше.
Йдемо далі. Природоохоронний фонд у сумі 15 млн. грн. розподілений так само, як і бюджет розвитку. Утім, голова екологічної комісії Володимир Валявка пообіцяв до наступної комісії врахувати думку своїх колег, про результат також повідомлю згодом. Тобто, якщо загалом у раді 64 депутати, то враховується лише 20% депутатів. Підсумовуючи ситуацію щодо бюджетних коштів, можу сказати єдине: пан Драганчук від цього самоусунувся, хоч саме голова обласної ради повинен клопотати про те, щоб були враховані інтереси усіх фракцій та депутатів. Тим часом від пана голови – ні слуху, ні духу.
Нагадаю пану Миколі про його обов’язки, якщо він про них забув: обов’язки голови обласної ради - максимально відстоювати інтереси усіх шести фракцій та 64 депутатів, а не лише тих людей, які його посадили у керівне крісло! Коли відбувався розподіл бюджету розвитку, на комісії його не було, коли ділили кошти природоохоронного фонду, на комісії його також не було. Днями зателефонувала колега-депутат Тетяна Воронко з Березнівщини та повідомила, що Микола Драганчук пообіцяв їй врахувати об’єкт з її виборчого округу (школа №2), але цього об’єкта враховано не було. Тобто нахабство, цинізм та брехня перейшли усі межі здорового глузду.
Далі переходимо до кадрових питань. Три дні тому паном Драганчуком було внесено проект рішення щодо зміни структури та чисельності виконавчого апарату обласної ради. Тобто вже й апарат, який досі працював без змін, його не влаштовує. Вочевидь, хочуть прибрати «невгодних» та поставити на їхні місця зручних людей. Тобто його мета - доступ до усіх важелів впливу в обласній раді та одноосібне керування радою.
На завершення скажу таке: радою повинна керувати людина, яка здатна відстоювати інтереси усієї нашої області, захищати та відстоювати інтереси усіх шести фракцій в обласній раді.
І ще цікаво, як фракції підтримуватимуть цей проект рішення. Навряд чи гарант буде дуже задоволений, коли знатиме, що пропрезидентська сила виділяє для опозиційної БЮТівської сили кошти на її виборчі округи та сповна підтримує призначення керівників на різноманітні посади по області. Чи, може, на Рівненщині на майбутні вибори фракції БПП та БЮТ підуть одним владо-опозиційним блоком))) Сумніваюся…
Хоча... одні заробляють на війні, інші виступають за мир ціною національних інтересів України. Тому дивуватися вже нічому, -
написав ініціатор звільнення, депутат Володимир Ковальчук. 

У коментарі сайту ЧаРівне Микола Драганчук прокоментував проект рішення наступним чином:

- У середу я підписав проект рішення про зміну штатного розпису. Ми хочемо укріпити відділ комунальної власності, в якому, як знаєте, керує пан Нілабович. У мене до нього немає запитань. Людина, можна сказати, на своєму місці, бо так як він виконує доручення голови – мало кого можна ще таких знайти. Він виконує оперативно, гарно, хоча й не хочу образити колег. Чому так сталося? Як ви пам’ятаєте, коли Ковальчук був головою, то виносив рішення про штатний розпис про укріплення окремих позицій, але тоді те питання депутати відкинули. Я сьогодні бачу в цьому відділі деякі прогалини. Та кількість працюючих, яка є, не виконує доручення голови. Тому керівництвом облради було вирішено укріпити відділ та зробити з нього управління. Можливо б, Нілабович став начальником управління. Якби я його хотів звільнити, то зробив би це давно. Чесно скажу, вони мене так накрутили, що піднявся тиск. Вони мене почали шантажувати – «знімай проект рішення, якщо не знімеш, то ми ініціюємо твою відставку». Вони мені кажуть –«у нас є 33 голоси». Проте я не боюся відставки. Я офіційно заявляю, що питання не стоїть в Нілабовичу, його ніхто не буде звільняти на той момент. Але коли вони починають реєструвати цей проект рішення, то я забираю свої слова назад. І як депутати вирішать, так воно і буде, - наголошує Драганчук.

 

Кількість переглядів: 2250