Прокуратура розслідує благодійність у НУВГП
01.02, 17:00

Ректор НУВГП Василь Гурін заявив, що гроші зі студентів хотіли зібрати виключно з виховною метою, а отримали скандал, перевірки правоохоронців і масове невдоволення молоді.

Сьогодні, 1 лютого відбулась прес-конференція ректора НУВГП Василя Гуріна щодо розмов про вимагання коштів зі студентів цього навчального закладу. Керівник ВНЗ назвав обвинувачення у вимаганні роздуванням неіснуючої проблеми і заявив, що кошти мали збирати виключно у виховних цілях. 

Захід розпочався з вимушеного представлення учасників. Василь Гурін, який спізнився на початок через візит правоохоронців, попросив присутніх у залі назвати видання, які вони представляють. Для чого це робилося стало ясно, коли ректор попросив представників правозахисного руху "Безводник", які підняли питання незаконних внесків, покинути залу. На запитання журналістів, для чого було виганяти громадських діячів, ректор відповів, що не має про що з ними розмовляти і прес-конференцію він скликав для журналістів.

Василь Гурін розповів, що він дійсно піднімав питання про залучення спонсорських коштів від студентів. З його слів, це робилося для того, щоб виховати студентів. На думку ректора, якщо вони вкладатимуть гроші в університет, то це примусить їх ощадливіше ставитися до майна навчального закладу. Однак, він зазначив, що ця ініціатива абсолютно добровільна.

- Так, ми звернулися по-допомогу, - каже пан Гурін. - Зауважу, що звернулися ми після сесії, щоб не було тиску.

Зі слів ректора, інформація про благодійні внески поширювалася середе студентів працівниками деканатів та учасниками самоврядування. Звідки пішла інформація про заборгованість університету за комунальні послуги і обов`язковість внесків він не знає. На підтвердження своїх слів пан Гурін подав журналістам копію довідки з міністерства освіти про те, що ВНЗ немає заборгованості.


ректор НУВГП Василь Гурін та голова студради Оксана Соколюк

Голова студентської ради Оксана Соколюк розповіла, що вона дійсно поширювала прохання про збір допомоги університету. Однак, мова йшла про добровільні внески. На її думку, скандал розпочався через те, що деякі студенти неправильно зрозуміли ситуацію і подумали, що в них хочуть відібрати стипендію.

Нагадаємо, що минулого тижня у Рівному стартувала правозахисна кампанія "Безводник". Її організатори стверджують, що в НУВГП з студентів вимагають сплатити 500-600 гривень добровільних внесків. Зі слів представника кампанії Адрія Логащука, студентів повідомили, що університет має значні борги за комунальні послуги і, щоб їх погасити, необхідно зібрати кошти. При цьому, нібито, викладачі натякають, що відмова "допомогти" ВУЗу призведе до неприємних наслідків.

В знак протесту активісти, які не є студентами НУВГП,  організували в соціальних мережах інформаційну кампанію "Безводник". В Інтернеті вони закликають студентів не сплачувати ці внески. 

Помічник міського прокурора Віталій Мороз повідомив, що за оприлюдненими фактами прокуратура почала перевірку. Поки правоохоронцям не вдалося поспілкуватися зі студентами, які готові підтвердити факти незаконного вимагання коштів. За його словами, результати перевірки будуть відомі приблизно через тиждень. Про них повідомлять окремо. Поки ж, помічник прокурора попросив громадських активістів не створювати паніку навколо цієї теми, щоб не заважати правоохоронцям працювати.

Джерело ТакеІнфо у правоохоронних органах повідомило, що прокуратурою вже виявлено факти проплати добровільних внесків на рахунки університету.

Станом на  вчорашній день, 31 січня на рахунках НУВГП було майже півтора мільйони гривень благодійних коштів та спонсорської допомоги.

Роман Мартин

ТакеІнфо

Кількість переглядів: 1898