Штабний полковник, якого нагородили орденом, ганьбить учасників АТО?
22.07, 09:44

Офіцер з Рівного полковник Миронюк Володимир Якович отримав орден Богдана Хмельницького III ступеня за участь в антитерористичній операції, але його підлеглі проти таких нагороджень.

Більше про це тут На Донбасі війська звільняють район за районом

В реакцію на матеріал, з зони АТО передзвонили офіцери і солдати, які зазначають, що цей полковник не заслуговує будь-яких нагороджень. Зокрема, він штабний, в боях участі не бере, а лише, найчастіше, заважає. За словами підлеглих, він "не злазить" з стакану з горілкою. Вічно п`яний і не може командувати людьми. 

По друге, цей офіцер, як наголошують військові, "завалив" деякі операції та через нього українські війська несуть більше втрат ніж могло б бути. Як приклад, військовослужбовці нагадали один з  боїв за Луганьск якраз на підступах до міста, де завдяки ударам авіації та артилерії було знищено і поранено понад 400 бойовиків. Піхота з перевагою вибивала з позицій залишки терористів, яких було не більше 30. І, як передають українські вояки, полковник Миронюк пішов на прохання бойовиків на перемир`я і зупинив наступ. Це дозволило ворогу підтягнути сили і перейняти ініціативу. І, як наслідок, нові жертви серед українських патріотів.

- Навіщо полковникам і генералам, які жертвують нашими життями, давати нагороди? - запитують солдати. - Навіщо нас дражнити і випробовувати нашу витримку? Краще нікого не нагороджуйте, аніж кого небудь. Це ганьба!

Однак далеко не всі такої думки, для прикладу Анатолій Прошин, прес-секретар ОК «Північ», який вже близько місяця на сході з цього приводу дав коментар наступного змісту:

- Я офіційно заявляю особисто, від ОК «Північ»,  а також солдат та офіцерів, які з Володимиром Миронюком ходили в бій. Цей офіцер з самого початку проведення АТО жодного разу не знаходився у штабі, а перебував на передовій, на лінії вогню. З травня місяця не був в ротації, не був у відпустці, не ходив на відпочинок, весь  час працює  в зоні АТО. Завдяки його діям, під час штурму, коли пробивалося вікно, дорога до аеропорту в Луганськ з метою визволення наших хлопців, він особисто був присутній в бою, особисто повів за собою людей. Той БТР на якому він знаходився був підбитий, його напівживого витягнули звідти. І той матеріал, який був надрукований, мене дуже і дуже збентежив. Я находжуся тут вже не перший день. Не вірте «панікьорам», які відмовляються іти в бій, не вірте тим, хто для того, щоб прикрити свою дупу, починає паплюжити людей, які чесно виконують свій військовий обов’язок. Це треба бути тут і це бачити, інакше не зрозуміти. Поки я був у Рівному я цього не розумів, не розумів поки не потрапив у зону АТО.

Кількість переглядів: 3231