Політичний маразм і як з ним боротися

Сьогодні випадково дізнався, що у людей з психічними розладами є своя, так би мовити, «професійна» пора року. Весною практично у всіх психічно хворих відбувається серйозне сезонне загострення симптомів. Судячи з стрічки новин, частина депутатів обласної ради зараз мучиться тією ж проблемою – сезонним загостренням політичного маразму.

Проявів цієї, судячи з усього, невиліковної хвороби на Рівненщині вистачало завжди. Однак, останні події мали б примусити медиків задуматися над питанням фізичної ізоляції особливо «буйних». Як мінімум, людей, що організовують масові збори щоб звинуватити у всіх проблемах області євреїв. Або, депутатів чиї слова настільки відрізняються від вчинків, що виникає підозра у роздвоєнні, а то і розстроєнні їх особистості.

 До чого це я? Сьогодні в ЗМІ прочитав новину, що фракція Всеукраїнського об’єднання «СВОБОДА» в Рівненській обласній раді, яку очолює Олексій Бучинський, ініціювала збір підписів для проведення позачергової сесії з метою висловлення недовіри голові облради. На перший погляд це - звичайна політична реклама. Однак, є чимало «нюансів», які особисто мене часом смішать, але частіше лякають.

 Можливо хтось не в курсі, що за пафосним словосполученням «ФРАКЦІЯ Всеукраїнського об’єднання «СВОБОДА» в обласній раді» ховається аж три депутати. Один з них - львівський боксер Андрій Котельник, ще - священик Сергій Лучанін, ну і сам Олексій Бучинський.  І тут справа навіть не в кількості депутатів, а в якості їх роботі. Член фракції Котельник, наприклад, є одним з найбільших прогульників за всю історію обласної ради. Він без поважних причин пропустив практично всі сесійні засідання. Що можна сказати про Олексія Бучинського? Вимагаючи відставки Кириллова, лідер рівненських свободівців розказує про необхідність очищення влади і недопущення регіоналів до важливих посад. При цьому, будучи ще зовсім недавно головою Рівненської райдержадміністрації, він зробив своїм заступником регіонала, який працював при режимі Януковича. Розказуючи про необхідність професійних кадрів, пан Бучинський призначив на керівні посади в районі своїх однопартійців, людей без досвіду, а часом навіть без відповідної освіти. Тепер всі ці люди вимагають чиєїсь відставки через погану роботу. Що це, як не роздвоєння особистості?

 

Екс-голова Рівненської райдержадміністрації Олексій Бучинський та призначений ним начальник відділу культури і туризму Іван Солодуха

 Скажу більше. З одного лише останнього прес-релізу «СВОБОДИ» можна назбирати матеріалу на добру історію хвороби з симптомами амнезії, політичного маразму та шизофренії. Ось лише для прикладу, що пишуть автори заяви: 

 «Нагадаємо, що рік тому Кириллова на цю посаду делегувало народне віче, що відбувалося біля будівлі обласної ради, звільненої від представників режиму Януковича під час Революції гідности… Проте вже за рік новообраний голова облради відмовився звітувати перед громадою на народному віче і в найгірших традиціях часів Януковича намагався представити звіт перед депутатами облради».

 Тепер простий тест на адекватність. Ось це фото Народного Віче, яке відбувалося рік тому біля приміщення облдержадміністрації:


    А ось фото останнього заходу, яке свободівці називають "народним віче".  Знайдете десять відмінностей? Особисто мені не зрозуміло, що має відбуватися в свідомості людини, щоб порівнювати і зрівноважувати ці заходи. Перед ким звітуватися? Перед активістами свободи, яких звезли з районів щоб вони кричали «ганьба Кириллову»? Я вже мовчу про те, що найбільшим досягненням організованого Бучинським заходу стало звинувачення євреїв у всіх бідах Рівненщини. При цьому всьому, ці люди на повному серйозі розсилають у ЗМІ прес-реліз в якому кажуть, що вони виконують волю громади висловлену на народному віче. Манія величі? Шизофренія? Політичний маразм..? Не знаю. Можливо колись лікарі озвучать діагноз. Поки ж, треба підготувати вакцину, щоб подібне не повторювалось в майбутньому. Для початку можна спробувати банки з п’явками. А взагалі, було б добре, щоб під час найближчих виборів кожен з нас тричі подумав перш ніж віддати свій голос за кого попало.

Кількість переглядів: 10704