Феномен українського FEMEN-ізму

Прийшла. Роздягнулась. Перемогла…

Девіз Цезаря, голі груди і така ж правда на плакатах – ось головні методи боротьби українських активісток руху «FEMEN» у війні за права жінок, проти проституції та сексуальних домагань, а також за свободу слова.

 
Акція до "Євро 2012". Дівчата попереджають, щоміжнародні футбольні події,  супроводжуються підняттям рівня секстуризму, проституції, злочинності та епідемій.

Їхні епатажні акції не залишають байдужими нікого. Хтось їх підтримує, а хтось відверто ненавидить. Однак, це не хвилює дівчат, які вже стали брендом. Завдяки їм, Україну асоціюють не лише з Шевченком чи братами Кличко, а й з FEMEN. Українські та закордонні журналісти не втомлюються фотографувати і писати про їхні акції, адже ці «штучки» здатні підняти рейтинг навіть для зубожілого сайту про різновиди зернових культур на теренах України.

 Звідки взялися FEMEN і, що їх годує

Сьогодні, щоб побачити щось непристойне, навіть не треба вводити слово «порно» у пошукову систему. Для любителів легкої еротики - черговий кліп Лободи у Вконтакті, відверті фото Даші Астафьєфої - можна глянути на порталі ТСН. Прихильникам нетрадиційної орієнтації танцюють «Kazaky». Тим, хто любить щось гарячіше придумали «FEMEN»…

 
Дівчата приймають участь в акції від Партії регіонів і задають своє питання до Президента

Чи не придумали? Дівчата не дуже охоче говорять про своїх покровителів. І їх можна зрозуміти, бо яка ж ти феміністка, якщо гроші отримуєш від чоловіка?

 
FEMENістки у Франції. Протестують біля дверей Домініка Стросс Кана проти сексуальних домагань

За офіційною версією, активістки виживають за рахунок свого інтернет - магазину, де продають товари із символікою «FEMEN». Ще у них є відкриті банківські рахунки, куди будь-хто може надіслати спонсорську допомогу.

 
Акція проти проведення "Євро-2012" в Україні

За іншими версіями, дівчатам щедро відстібують за їхні перфоменси. Самі FEMEN-істки пояснюють, що бюджет у них досить скромний: 600-700 євро на місяць. 400 євро щомісяця вносить таємничий DJ з Німеччини, ще 200 - видавець, власник медіа холдингу Джед Санден.

 

FEMEN асоціюють себе, як незалежну організацією, що, для країни в якій кожен успішний проект продається-купується, є справжнім феноменом.


Дівчата протестують на балконі індійського посольства проти зменшення видавання віз для жінок зі Східної Європи, через те, що вони можуть виявитись повіями

За що борються FEMEN-істки

Дівчата пояснюють, що вони не є феміністками у класичному значенні цього слова. Вони не борються за рівноправ’я з чоловіками, а намагаються змінити суспільну думку про жінку і її місце в соціумі, зберігаючи при цьому її «істинну жіночу сутність».


Українські FEMEN-істки в Білорусії. Агітують проти диктатури Лукашенка.

Цікаво, що доводити свою відмінність через наявність «жіночної сутності» все одно потрібно для чоловіків, тому що вони домінують у суспільстві. Виходить замкнене коло, адже саме через «істинно жіночі» чи «істинно чоловічі» якості народжуються гендерні проблеми.

 
Росія, 4 березня. Дівчата влаштували антиурядову акцію на виборчій дільниці, де голосував Путін.

Навряд чи чоловіки стануть розмахувати своїм достоїнством, щоб змусити жінок себе поважати.

 
Туреччина, Істамбул. Акція "Азійський коктейль". Дівчата виступали проти жорстокості, яку застосовують чоловіки до своїх жінок в азійських глибинках.


Для того, щоб зайняти своє місце у суспільстві жінці достатньо проявляти твердість характеру та інтелект. Переконана, це принесе значно більший результат. Бо якщо правильно поєднати ці якості, можна і чоловіків змусити скандувати голими за право бути почутими.

Кількість переглядів: 2924